Тимчасове укриття для житомирського ліцею: депутати міськради виділили перший транш

На будівництво тимчасового укриття у житомирському ліцеї №4 депутати виділили перший транш у сумі 1 млн грн. Фото: Оксана Журавська

На позачерговій сесії Житомирської міськради 7 червня депутати проголосували за виділення першого траншу в сумі 1 мільйон гривень на будівництво тимчасового укриття для ліцею №4. Загальна вартість проєкту — 11 мільйонів гривень.

Про це Суспільному розповіла директорка департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради Діна Прохорчук.

За її словами, для виділення грошей на спорудження укриття депутати внесли зміни до міського бюджету на 2024 рік.

"На позачерговій сесії міськради депутати ухвалили рішення про надання додаткового пакету фінансової допомоги ЗСУ, який був сформований за запитами військових частин, шляхом внесення змін до бюджету громади на 2024 рік. Це сума — 8 мільйонів 700 тисяч гривень. Також на етапі обговорення були внесені рекомендації включити до проєкту рішення додатково 1 мільйон гривень — на спорудження укриття для ліцею №4. Адже безпечне перебування дітей у навчальних закладах міста — також серед пріоритетних напрямків при розподілі видатків із бюджету міської громади. Цю суму мають спрямувати на проведення тендерних торгів для початку будівельних робіт", — сказала Діна Прохорчук.

Окрім того, на позачерговій сесії депутати внесли зміни до двох пунктів міської програми "Розвиток освіти" на 2022-2026 роки". Один із них це — "Реконструкція частини приміщення ліцею №4 на облаштування тимчасового укриття для ліцею №4 за адресою: вулиця Троянівська, 26". І передбачили на ці роботи загалом — 11 мільйонів гривень. Гроші надходитимуть частинами.

У коментарі Суспільному директорка ліцею №4 Оксана Журавська розповіла, що тимчасове укриття, площею 400 квадратних метрів, будуватимуть у цокольному приміщенні із окремим входом. Станом на сьогодні склали проєктно-кошторисну документацію для спорудження об'єкту та готують документи до проведення тендерних торгів.

"Нове тимчасове укриття у ліцеї ми будуватимемо з нуля. Потреба у ньому стоїть гостро. Адже наразі в ліцеї, в якому навчається понад 850 учнів, у тимчасове укриття може одночасно зайти лише 270 учнів. Решта — у разі оголошення повітряної тривоги ходять в укриття костелу, який розташований поряд. Для цього з представниками релігійної громади ми уклали угоду. Але невдовзі укриттям костелу ми не зможемо користуватися у повному обсязі — представники релігійної громади попередили, що укриття використовуватимуть за власним призначенням. І для того, аби наші діти могли безпечно навчатися очно, нам потрібне більше за площею тимчасове укриття", — сказала директорка ліцею №4.

Зі слів Оксани Журавської, роботи зі спорудження укриття у навчальному закладі планують розпочати та завершити у 2024 році.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube