У Коростені розпочали відбудову восьми будинків, зруйнованих внаслідок російського авіаудару на початку війни

У Коростені розпочали відбудову восьми будинків, зруйнованих внаслідок російського авіаудару 6 березня 2022 року. Проєкт втілює громадська організація "Вся Україна" за підтримки міжнародного благодійного фонду CNEWA та Київської архиєпархії Української греко-католицької церкви. Завершити будівництво планують до кінця серпня 2024 року.

Про це Суспільному розповів начальник управління соціального захисту населення Коростенської міської ради Ігор Єсін.

За його словами, близько трьох місяців відновлювали документи власникам будинків, що були знищені внаслідок російського авіаудару.

"Була проблема з відновленням документів. Давайте будемо об'єктивними, така ситуація по всій країні, що не на всі будинки оформлено право спадщини, право власності, прив'язка до землі та до координатів. У цьому допомагала міська влада, допомагала з оформленням документів. Приїжджали представники БТІ та переміряли все, що зруйновано було, видавали право власності і таке інше", — сказав Ігор Єсін.

Дім Ганни Іваннікової знищив російський ракетний удар по Коростеню 6 березня 2022 року.

"Знаючи, що таке робиться, я постійно одягнутою спала. А того дня прийняла душ, як знала, що більше не буду (йти в укриття — ред.), і лягла в тій кімнаті. Там колись син із невісткою спали. І воно зірвалося і влетіла отака куля в кімнату", — розповіла Ганна Іваннікова.

Зараз жінка проживає в приміщенні, де раніше була її баня. Її власними силами облаштували під тимчасове житло.

"Тут дах був повністю завалений. Ось тут вирвало і змістилася балка сюди. Вся стеля була завалена. Ми все по-новому підбивали, що тут, що там. Там плитка повідпадала повністю. Що могли, то і відновили", — сказав син Ганни Руслан Іванніков.

Того дня 13 будинків у Коростені були зруйновані вщент. Громадська організація "Вся Україна" навесні 2024 року розпочала відбудову восьми будинків.

"Ми вже тут давно працювали та багато чим допомагали місту, ветеранам, людям з інвалідністю. Також тут живуть наші волонтери — сім'я Гончаруків, які є активними членами нашої громадської організації. Разом із ними ми багато справ робили, зокрема, знаходили фінансування саме для цього проєкту", — розповів координатор проєкту Валентин Шкляренко.

На місці зруйнованого будинку Віктора Прищепчука нині вже є фундамент для нового дому.

"На цьому самому місці була хата з каналізацією, водою, з усіма зручностями. В один момент, о 2:30 ночі 6 березня, нічого не стало. Була пожежа, все горіло. Там була така яма, перебило трубу, вода бігла, було страшно, потоп. В мене такі ворота були, які "в м'яч" закрутило, а собака поруч був — будку знесло, а собака живий залишився по цей день. Якось пощастило йому. А ворота я вже нові зробив", — повідомив місцевий житель Віктор Прищепчук.

Нові будинки відбудовують за підтримки міжнародного благодійного фонду CNEWA та Київської архиєпархії Української греко-католицької церкви.

"Наші партнери з CNEWA Канада запросили нас стати частиною цього проєкту з громадською організацією "Вся Україна". Ми разом з ними прийняли рішення надати ту підтримку, яку можемо надати, щоб допомогти відновити будинки, які були втрачені нашими людьми через ракетний удар Російської Федерації по нашій території", — розповів отець Остап Дудак.

Проєкт передбачає будівництво будинків із СІП панелей. Вартість внутрішніх робіт в одному будинку — 21 970 євро. Порівняно з традиційними методами, будівництво з СІП панелей є швидшим та економнішим. Про це розповів головний виконроб Олег Гріщенко.

"В нас є готові СІП панелі, які монтуються на стартовий брус і зводяться швидко. Поки ви тут брали інтерв'ю у всіх, стіни будинку вже поставили. Вони монтуються на стартовий брус, зверху у нас є фінішний брус, який закріплює цю конструкцію. Посередині стоїть прогон, який тримає на собі весь дах. Ці будинки дуже теплі, енергоефективні, вони економлять приблизно 30% у порівнянні з цегляним будинком. Та звичайно ж великий плюс — швидкість будування будинків за цією технологією, тому що нам якраз в цей період треба побудувати ці будинки, бо багато людей залишилися без житла", — пояснив Олег Гріщенко.

За словами головного виконроба, роботи планують завершити до кінця серпня 2024 року.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube