Запускали швидкісні радіокеровані моделі: в Житомирі вихованці гуртка судномоделювання готуються до змагань

В Житомирі вихованці гуртка судномоделювання Центру позашкільної освіти для дітей та молоді навчаються керувати швидкісними радіокерованими моделями на відкритій воді річки Тетерів. Учні готуються до обласних змагань, які востаннє проводилися 4 роки тому.

Про це Суспільному розповів керівник гуртка судномоделювання Іван Тарасюк.

Чоловік розповів, що готує команду з п’яти чоловік для участі у обласних змаганнях з судномоделювання, де діти мають продемонструвати навички керування швидкісними радіокерованими моделями. Зі слів Івана Тарасюка, змагання відбудуться восени на Звягельщині.

Востаннє обласні змагання з судномоделювання відбувались чотири роки тому. Іван говорить, що тоді він сам був учасником змагань. А нині вже понад рік тренує дітей, веде гурток судномоделювання.

"Ми готуємось до змагань швидкісних радіокерованих моделей, це секція М, на змагання виходять моделі, які управляються на великих водоймах. На трасі деякі моделі бувають швидкісні — до 50 кілометрів на годину, і бувають ще швидші. Випробовуємо сьогодні моделі класів еко-міні. У нас є дві закуплені: один китайський варіант, один український. Просто щоб спробувати і будемо їх випробовувати. Ми самі зробили моделі F3 і FMB", — розповів Іван Тарасюк.

За його словами, учень має сам зібрати модель, підключити її та продемонструвати навики керування на відкритій воді.

"Там стоять ворота, вони мають попасти, вийти, за це зараховують бали — за швидкість і чистоту проходження. Дивляться, торкаються буйка чи ні. Так само проходять гонки. Вони 6 хвилин їдуть по цьому трикутнику вони обганяють один одного", — сказав керівник гуртка.

Вдруге керує на річці швидкісною моделлю судномоделювання 12-річний житомирянин Денис Карташов. Хлопець розповів, що тренування здебільшого проходять у басейні. За рік відвідування гуртка він навчився, як скласти і підключити пристрій. Тримаючи в руках модель еко-міні, Денис розповів, що вона оздоблена мотором, регулятором, акумулятором, гвинтом і кермом. Цього разу він планує запустити модель на повній швидкості.

"Модель має таку ж динаміку керування, як і машини або катери на радіокеруванні. Швидкості тут більше, модель може пірнути під воду. Ще страшно, що вона не випливе", — сказав Денис Карташов.

15-річний Віктор Іщук розповів, що за рік відвідування гуртка змайстрував катер та привів на гурток трьох друзів. Найбільше хлопцеві подобається керувати великою моделлю еко-експерт.

"Чим вона мені подобається? Вона великого розміру і швидка. Дуже класно керується. Загалом гурток став для мене найкращим хобі. Коли створюєш модель, потім ти виходиш на відкриту річку — і модель працює. Це самий найкращий кайф, який тільки буває. Зараз війна, у людей буває депресія. А це відволікає від різних думок. І скоро змагання — потрібно тренуватися", — сказав вихованець гуртка Віктор Іщук.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube