Американський фонд допомагає громадам Житомирщини

Американський фонд Чарльза Стюарта надає допомогу громадам Житомирщини у відновленні в умовах повномасштабного російського вторгнення. До Житомира приїхав програмний керівник фонду Нік Дейчаківський, щоб ознайомитися з нагальними потребами громад області та визначити план допомоги.

30 травня Нік Дейчаківський зустрівся з представниками громад Житомирщини. За його словами, фонд Чарльза Стюарта Мотта зараз зосереджений на трьох напрямках допомоги громадам України: доступ до правової допомоги, підтримка фондів громад та участь громадян у процесах відновлення.

"Чого я тут? Ми здавна знаємося з школою фондів громад в Україні, підтримували її більше десяти років. Зараз я їду і намагаюся розуміти контекст, що і як відбувається та відвідую "Фонд громади Житомира". Після повномасштабного вторгнення наше керівництво зрозуміло, що мусимо далі прикладати зусилля для допомоги Україні. Ми продовжуємо напрямки, які в нас були", — повідомив Нік Дейчаківський.

Голова правління "Фонду громади Житомира" Жанна Соловйова розповіла Суспільному, що фонд Чарльза Стюарта Мотта не вперше допомагає Житомиру.

"У 2023 році ми організували міжнародний забіг "Back to school" біля зруйнованого ліцею №25 у Житомирі з метою звернути увагу міжнародної спільноти на те, що хоча в країні триває війна, діти мають право на навчання. Ми оплатили заміну вікон, встановили спеціальні поручні на сходах, виконали всі необхідні ремонтні роботи", — сказала Жанна Соловйова.

Зі слів Жанни Соловйової, американський фонд Чарльза Стюарта Мотта, крім допомоги ЗСУ, офіційно сприяв фонду громад Житомира у працевлаштуванні людей.

"Все, що збирає "Фонд громади Житомира", ми намагаємося повністю спрямовувати на підтримку військових, на допомогу внутрішньо переміщеним особам, постраждалим від війни. Цю роботу забезпечують люди, а щоб забезпечувати роботу її також потрібно оплачувати. Завдяки фонду Чарльза Стюарта Мотта ми мали змогу офіційно в штат прийняти на роботу людей, зокрема серед них переселенку із Нової Каховки", — розказала голова правління "Фонду громади Житомира".

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube