На Житомирщині керівника агропідприємства підозрюють у незаконному видобутку піску

Радомишильська громада, Житомирщина, 2024 рік. Фото: Головного управління Нацполіції у Житомирській області

У Радомишльській громаді на орендованих землях, де проводилися сільськогосподарські роботи за ініціативою керівника агропідприємства, виявлено незаконний видобуток піску. Загалом було самовільно видобуто понад 4 370 кубічних метрів корисної копалини. Керівнику фермерського господарства повідомили про підозру.

Про це Суспільному повідомила пресофіцерка Головного управління Нацполіції в Житомирській області Іванна Сілецька.

За її словами, слідчі встановили, що з 2012 року фермерське товариство займалося вирощуванням ягід і трав. Для поливу рослин використовувалися три водонакопичувальні басейни, розташовані на орендованій території.

"Упродовж семи місяців минулого року працівники підприємства незаконно збільшили глибину однієї з водойм, вимиваючи пісок. Ці дії були ініційовані керівником як службовою особою та здійснені з використанням спеціального обладнання. Не існувало жодних законних підстав для такої діяльності в агропідприємства", — сказала Іванна Сілецька.

Фото: Головного управління Нацполіції у Житомирській області

За інформацією пресофіцерки поліції, після видобутку піску вони використовували його для вирівнювання використовуваної земельної ділянки. Таким чином, господарство, крім того, що порушило законодавство, зекономило кошти, отримавши прибуток у понад 723 тисяч гривень. Однак слідчі встановили, що це незаконне видобування піску призвело до екологічного збитку на суму понад 4 мільйони 918 тисяч гривень для держави.

"Зараз 67-річному керівнику господарства інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, згідно з частиною 4 статті 240 — порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин та частиною 2 статті 364-1 — зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми Кримінального кодексу України", — повідомила пресофіцерки поліції.

Фото: Головного управління Нацполіції у Житомирській області

Фото: Головного управління Нацполіції у Житомирській області

Зі слів Іванни Сілецької, відповідно до чинного законодавства обвинуваченому може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Фото: Головного управління Нацполіції у Житомирській області

Фото: Головного управління Нацполіції у Житомирській області

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube