"Був дуже важкий день", — економістка зруйнованої друкарні у Харкові розповіла про своє життя у Житомирі

Переселенка з Харкова Анна Бурика понад дванадцять років пропрацювала економісткою у харківській друкарні "Фактор-друк", яку 23 травня росіяни обстріляли ракетами. Жінка розповіла, що багатьох загиблих знала особисто.

"Був дуже важкий день, приліт по найбільшій типографії України. Загинули люди: і молоді, і поважного віку, з якими я пропрацювала 12 років. Це була єдина в Європі типографія, яка робить повний процес виготовлення книги. Ми її збирали багато років, щоб налагодити повну лінію виготовлення книги. І от, на жаль, було чотири прильоти у типографію, де працювали люди у денну зміну. Там є укриття, але у Харкові ховатися, коли йде тривога по 5 годин, — це просто нереально. Це потрібно зупинити виробництво і сидіти в укритті", — розповіла Анна Бурика.

Скриншот/Суспільне Житомир

Понад рік Анна проживає з чоловіком у Житомирі, куди подружжя переїхало у вересні 2022 року. Переселенка з Харкова розповіла, що чоловікові запропонували роботу у Житомирі, а вона продовжила працювати у друкарні дистанційно. Зараз жінка готується до декретної відпустки. За словами Анни, вона з чоловіком чекала на дитину понад 5 років.

"Мені зараз 35 років, а чекаємо дитину вже близько п'яти", — сказала переселенка з Харкова.

За словами Анни, оренда квартири у Житомирі є дорогою, тому їй із чоловіком не вистачає грошей.

"Дуже дорога оренда, навіть дорожча, ніж у Києві. Продукти харчування також. А заходиш у дитячі магазини і розумієш, що не можеш купити речі навіть у пологовий", — розповіла Анна Бурика.

Зібратися до пологового родині допомагають волонтери. Поки жінка не знайшла у Житомирі друзів, однак відвідує різні заходи і знайомиться з новими людьми.

"Мене запросили на презентацію книги. Було дуже цікаво, бо так знайомишся з містом і його людьми. Але друзів тут немає, друзі всі там. І дівчата запрошують. Я охоче беру ноутбук робочий і їду", — сказала Анна.

Обстріл харківської друкарні

23 травня внаслідок російського обстрілу загорілася друкарня "Фактор-друк". Внаслідок цього спалено 50 000 книг, на робочих місцях загинули семеро працівників друкарні, ще 21 людина дістала поранення.

Палітурний цех, в який влучили, частково згорів, у ньому зруйнований дах та унікальне обладнання. Загальні збитки склали близько шести мільйонів євро.

Скриншот/Суспільне Житомир

Видавництво Vivat зазначало, що "Фактор-друк" це один з найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі, тому тут друкуються майже всі українські видавництва.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube