У водоймах Житомирщини закінчилася нерестова заборона на вилов риби: скільки порушень виявили та яка сума збитків

Період нерестової заборони на вилов риби, Житомирщина. Держекоінспекція Поліського округу

20 травня закінчилась нерестова заборона на лов риби та інших водних біоресурсів у річках та їх кореневих водах Житомирської області, яка розпочалася 1 квітня.

Про це Суспільному розповів начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський.

За його словами, у водосховищах заборона триває до 9 червня, на всіх придаткових водоймах області — до 30 червня.

"Протягом нерестового періоду 2024 року працівники відділу тваринного світу та біоресурсів ДЕІ Поліського округу провели 66 рейдів, вісім з яких — спільно з представниками Житомирського рибоохоронного патруля та шість — із правоохоронцями. Спільні заходи проводились на річці Тетерів, річка Случ, річка Смолка, річка Уж, річка Ірша та їх притоках, а також на Малинському та Іршанському водосховищах й інших водоймах області. Виявили 65 випадків порушень вимог природоохоронного законодавства", — прокоментував Євгеній Медведовський.

За його інформацією, загальна сума накладених штрафів в період нересту складає понад 7 565 гривень, з яких стягнули в добровільному порядку 6885 гривень, за постановами судів — понад 3 тисячі гривень.

Держекоінспекція Поліського округу
"По п'яти випадках нарахували збитки довкіллю у сумі 565 930 гривень, по трьох із них матеріали скерували до суду для прийняття рішень та у двох випадках складені матеріали надіслали правоохоронцям для відкриття кримінальних справ", — поінформував Євгеній Медведовський.

В ході рейдових заходів вилучили 22 сітки загальною довжиною 863 метрів та дві браконьєрські ятери. Також вилучили 16 знарядь сіток, загальною довжиною 660 метрів, власників яких не встановили.

Крім того, затриманий браконьєрський гумовий човен на річці Ірша (Малинської територіальної громади) наразі знаходиться на тимчасовому зберіганні в інспекції до прийняття судового рішення.

Також у зазначений період інспектори посилили перевірки законності продажу водних біоресурсів.

Держекоінспекція Поліського округу

Раніше Суспільне повідомляло, що з 1 квітня на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів Житомирщини розпочалася щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов риби.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube