Які продукти можуть зашкодити собакам і котам — розповіла житомирська лікарка-ветеринар

Житомир, 26 травня 2024 рік. Суспільне Житомир

Правильне харчування для домашніх тварин — запорука їх здоров'я та довголіття. Лікарка-ветеринар КП "Центр захисту тварин" Вікторія Терещенко розповіла Суспільному про продукти, які можуть завдати шкоди собакам і котам, а також про правильний раціон для них.

За словами Вікторії Терещенко, існують певні продукти, які можуть викликати індивідуальну непереносимість у тварин. Наприклад, у собак це авокадо, виноград, родзинки. Собаки можуть мати індивідуальну чутливість до цих продуктів, тому їх давати заборонено.

"Також забороняється давати собакам будь-які кістки — гострі, негострі, трубчасті, пластинчасті. Деякі власники вважають, що, якщо кістка не гостра, її можна давати тварині. Це не так. Ніякі кістки, в жодній кількості, не можна давати собакам і котам. Кішкам заборонено давати, зокрема, рибні кістки та хребти, оскільки вони можуть застрягти у шлунково-кишковому тракті, шлунку, кишківнику або глотці, що спричиняє дуже серйозні проблеми", — пояснила Вікторія Терещенко.

Фото: надала для Суспільного Житомир Вікторія Терещенко

Шкода від кісток для тварин

Лікарка-ветеринар КП "Центр захисту тварин" Вікторія Терещенко пояснила, що трубчасті кістки небезпечні, оскільки вони гострі і при пережовуванні можуть пошкодити шлунково-кишковий тракт тварини, навіть до перфорації.

"Пластинчасті кістки, хоча і не травмують кишківник чи шлунок, теж є небезпечними. Вони можуть забити кишківник, що призведе до неможливості сходити тварині в туалет. У таких випадках потрібне хірургічне втручання", — повідомила Вікторія Терещенко.

Як безпечну альтернативу, лікарка рекомендує кістки з пресованого желатину, які продаються у ветеринарних магазинах. Вони тверді, і тварини, зазвичай собаки, залюбки їх гризуть, чистячи зуби. Проте такі кістки не шкодять здоров'ю, оскільки виготовлені з пресованого желатину.

Фото: надала для Суспільного Житомир Ольга Колодницька

Згодовування риби кішкам і собакам, яких годують натуральною їжею

Зі слів Вікторії, кішкам і собакам, кішкам і собакам, які споживають натуральну їжу, не можна давати рибу щодня. Риба містить високий рівень фосфору і щоденне її вживання може призвести до порушення обміну речовин через надлишок фосфору в організмі.

"Не бажано давати тваринам солодке. Якщо власники годують тварин натуральною їжею, не слід комбінувати її з кормом. Корм збалансований для добового раціону, тобто містить необхідну норму білків, жирів, вуглеводів і мінералів. Додавання натуральної їжі до корму створює надлишок певних речовин, наприклад, вуглеводів, що може спричинити проблеми зі здоров'ям тварини у майбутньому. Тому якщо власник обирає сухий корм, то повинен давати тільки його, а якщо натуральну їжу — то тільки натуральну їжу", — говорить ветеринар.

Фото: надала для Суспільного Житомир Марина Ігнатчук

Вікторія Терещенко рекомендує годувати собак і кішок сухими кормами, оскільки власник не зможе самостійно збалансувати раціон так, як це зроблено у готових кормах. І сухий корм має бути високої якості.

"Якщо ви годуєте тварину натуральною їжею, раціон повинен складатися на 30% з каші і на 70% з м'яса. Свинину давати заборонено, оскільки вона надто жирна та важка для перетравлення. Підходить куряче, індиче, бараняче м'ясо або яловичина. До складу цих 70% можуть входити не тільки м'ясо, але й овочі та яйця, щоб забезпечити повноцінне харчування. М'ясо та каша самі по собі не дадуть організму всіх необхідних поживних речовин", — пояснила Вікторія Терещенко.

Додавання яєць в раціон собак і кішок

Лікарка-ветеринар КП "Центр захисту тварин" Вікторія Терещенко розповіла, що курячі та перепелині яйця дуже корисні для тварин, оскільки містять багато мікроелементів. Проте вони також містять багато холестерину, тому кількість яєць у раціоні не повинна перевищувати трьох на тиждень.

"Якщо яйця давати сирими, то вони повинні бути сертифікованими і проходити перевірку, тобто годувати магазинними, а не домашніми. Чому не домашні? Тому що домашні яйця зараз ніхто не перевіряє, а є висока вірогідність зараження сальмонельозом", — сказала Вікторія Терещенко.

Фото: надала для Суспільного Житомир Марина Ігнатчук

Молочна продукція

За словами ветеринарної лікарки Вікторії Терещенко, молочну продукцію слід давати собакам і кішкам з обережністю, бо вона може викликати розлади шлунково-кишкового тракту. Тварини можуть реагувати на жирне молоко діареєю та блювотою. Молоко повинно бути магазинне, пастеризоване, а не домашнє. Домашнє молоко заборонено, оскільки існує висока ймовірність зараження лейкозом.

Фото: надала для Суспільного Житомир Ольга Колодницька

Симптоми у тварини, яка з'їла щось не те

Лікарка-ветеринар розповіла, що якщо кіт чи собака з'їли продукти, які їм не підходять, то у них можуть проявлятися такі симптоми: млявість, діарея, блювота, підвищення температури.

"Також можуть виникати симптоми гострого живота. Це проявляється напруженням живота, як барабан. При пальпації, коли торкаєшся руками, тварина відразу починає стискати живіт", — пояснила Вікторія.

Що робити, якщо тварина з'їла заборонені для неї продукти

Лікарка-ветеринар рекомендує в першу чергу звернутися до ветеринарного лікаря.

"Якщо так сталося, що немає можливості звернутися до ветеринара, наприклад, вночі чи за межами міста, бажано дати сорбент, який зніматиме інтоксикацію та чиститиме організм", — сказала Вікторія Терещенко.

Фото: надала для Суспільного Житомир Марина Ігнатчук

Фото: надала для Суспільного Житомир Ольга Колодницька

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube