У Житомирі провели відкритий чемпіонат з веслування на тренажерах серед ветеранів ЗСУ

20 ветеранів ЗСУ взяли участь у відкритому чемпіонаті з веслування на тренажерах, який проходив 22 травня на базі Житомирської обласної дитячо-юнацької спортивної школи для людей з інвалідністю.

Про це Суспільному розповів керівник регіонального центру фізкультури і спорту для осіб з інвалідністю "Інваспорт" Юрій Панасюк. За його словами, до змагань долучилися колишні військовослужбовці з Житомира, Новогуйвинського, Звягеля та Ярунської громади.

"Веслування на тренажерах є адаптивним видом спорту, який використовується для підготовки провідних спортсменів для веслування на байдарках та академічного веслування. Окрім того, цей вид спорту адаптували для реабілітації військовослужбовців, які повертаються після війни. Учасники приїхали на змагання, щоб не лише стати чемпіонами, а просто спробувати себе перед змаганнями та подивитися, як відбуваються змагання, відчути настрій, визначити свою фізичну підготовку. І вони 30 травня відбудуть до Конча-Заспи на змагання, які будуть відбором до міжнародних змагань "Ігри нескорених", запланованих на лютий 2025 року в місті Ванкувер у Канаді", — розповів Юрій Панасюк.

Андрій Забігайло брав участь в АТО, отримав мінно-вибухове поранення, втратив ногу. Зараз є кандидатом у параолімпійську збірну з волейболу сидячи. Андрій каже, що спорт допомагає відновити сили та додає оптимізму

"Такі змагання треба проводити постійно — раз на квартал або місяць. Потрібно запрошувати ветеранів, аби вони могли займатися спортом. Зі слів хлопців, коли вони почали займатися спортом, то у них почали зникати фантомні болі. А це страшна штука, коли болить те, чого немає", — говорить Андрій.

Максим Пасічник до повномасштабної війни був інструктором десантно- штурмових військ, брав участь у боях за Маріуполь та Широкине, у 2022 році боронив Гостомельський аеропрорт. На змагання його запросили побратими.

"Зателефонували друзі, сказали, що є спілка ветеранів, запропонували. Я майстер спорту України з пауерліфтингу. У Сполучених Штатах пробіг марафон і зібрав на реабілітацію для побратимів 50 000 доларів. Хочу довести всім, що все у голові — кордонів немає, тіло спроможне на все. Хочу, щоб хлопці займалися спортом, адже спорт реабілітує", — каже Максим.

Олег Смаль був командиром батальйону 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади. Звільнився восени 2023 року за станом здоров’я.

"Для ветеранів спортивна адаптація є дуже важливою, щоб сам ветеран не засиджувався вдома, не збирався з думками, що йому робити. Важливо, як індивідуально займатися спортом, так і формувати групи, колективи. Змагання це не стільки участь та можливість показати себе в досягненні результатів. Це ще й комунікація між самими хлопцями і просто можливість відпочити душею", — говорить Олег.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube