"Найпростіше — ігнорувати повідомлення невідомих людей", — викладач закладу освіти Житомира про кібербезпеку

Кореспонденти Суспільного поспілкувалися із житомирянкою Марією, яка через дії невідомих людей втратила доступ до свого телеграм-каналу. В коментарі Суспільному завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки державного університету "Житомирська політехніка" Андрій Єфіменко розповів, як не бути ошуканими інтернет-шахраями.

Житомирянка Марія розповіла Суспільному, що через дії шахраїв втратила доступ до свого телеграм-каналу, з якого почали надходити її знайомим фейкові повідомлення.

"В силу своєї роботи я багато спілкуюсь з вчителями навчальних закладів. І от мені саме із одного номеру, який підписаний в мене "вчитель-літератор", надійшло повідомлення. В ньому йде проте, що ця людина створила групу й просить проголосувати за їхню ученицю, яка нібито бере участь в якомусь конкурсі. Я щиро вірила, що це правда, перейшла по цьому посиланню, почала голосувати, але воно далі не проходило. І вони дійсно вимагали номер телефону, вказати пароль до телеграму, але мене ще це не насторожило", ­­­— розповіла житомирянка Марія­.

Фото надала житомирянка Марія

За словами Марії, лише наступного дня за її номером була створена така сама група, таке саме посилання. Лише тоді жінка зрозуміла, що щось не так. Вона сказала, що знайомі підказали їй, як правильно зайти в налаштування, створити захист, пароль. Коли вона це зробила —посилання одразу зникло.

В інтернеті застосовують різні способи для заволодіння особистою інформацією користувачів, сказав в коментарі Суспільному Житомир завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Житомирської політехніки Андрій Єфіменко. Зокрема, створюють підроблені вебсайти, електронні пошти, фейкові соціальні мережі або представляються працівниками банків. Чоловік розповів, як не бути ошуканими інтернет-шахраями.

"Найпростіші правила — ніколи не відкривати листи, а особливо вкладення в листах від невідомих вам адресатів. Те саме стосується і відкриття повідомлень в месенджерах, якщо вам приходять повідомлення від невідомих вам осіб з проханням перейти на якийсь сайт або виконати якусь дію, ці повідомлення потрібно ігнорувати. Звичайно, при вході в особисті кабінети використовувати в першу чергу подвійну автентифікацію, коли ви підтверджуєте свій вхід в систему двома способами", — сказав Андрій Єфіменко.

Місцеві жителі, з якими спілкувалися кореспонденти Суспільного, розповіли, чи отримували вони незрозумілі повідомлення та чи мають на телефоні двофакторну авторизацію.

"В нас стоїть двофакторна безпека, на всіх програмах в телефоні, — сказала житомирянка Анна. — Це є безпека для нас, для нашої країни, в першу чергу. Я вже знаю, що переходити не можна. Навіть зараз є такий момент, що пишуть фотографи, пропонують зйомку, скидають в телеграм свої роботи, але там тільки зламують сторінку в телеграмі", — розповіла Анна.

Житомирянка Алла розповіла, що їй в телеграм приходили подібні повідомлення, але вона намагається уникати таких речей.

"Мені здається це більш підліткам, вони дивляться дуже широкий контент, і здається, що дуже багато таких інформаційних пушенів саме на підліткові сторінки. Вони більш вразливі до кібернебезпечних речей", — висловила свою думку місцева жителька Алла.

"Я знаю, що не можна відповідати на запитання від сторонньої люди, яка уже викликала в мене підозру. Вона в мене, наприклад, запитує код і ще якісь особисті дані", — сказала житомирянка Ніна.

Раніше Суспільне розповідало, що в державному університеті "Житомирська політехніка" студентів навчають відбивати хакерські атаки, захищати свої персональні дані та відрізняти фейки від правдивих новин.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube