У Житомирі не відкриють Алею пам'яті полеглим захисникам до Дня Героїв України: що відомо та які зміни внесли

Алея пам'яті Героям, майдан Корольова, Житомир, 21 травня 2024 рік. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

У Житомирі на майдані Корольова до Дня Героїв України планували встановити Алею пам'яті полеглим захисникам, однак 23 травня її не відкриють.

Про це 21 травня кореспондентам Суспільного Житомир розповів начальник управління у справах ветеранів Житомирської міської ради Андрій Забігайло.

За його словами, встановлення переноситься, тому що розміщення узгоджувалося з рідними загиблих, які вносили зміни.

"До 23 травня планували збудувати та встановити Алею пам'яті Героїв, полеглих захисників, але зіштовхнулися з питаннями, що було багато звернень від сімей полеглих з запропонованими змінами, які покращили б цю стелу. На День Героїв не вдасться цього зробити, переносимо встановлення та будівництво цієї алеї на деякий час, бо після останньої зустрічі ми зрозуміли, що її потрібно буде розширювати, і аби не витрачати місцевий бюджет, ми залучатимемо комунальні підприємства для того, щоб власними силами зробити за меншої витрати коштів", — сказав Андрій Забігайло.

З його слів, алею планують зробити протягом місяця.

"Зараз затверджується ескіз і будемо запускати в роботу. Основна задача — це зібрати інформацію про наших захисників, фото та також інформацію, яку ми можемо розміщати. По термінах, то ми будемо робити це все максимально швидко, тому що затягувати з цим уже немає часу. Хочеться зробити її протягом цього місяця, але будемо дивитися, як буде надана та опрацьована інформація. Я вважаю, що краще зібрати п'ять-шість разів сім'ї загиблих героїв, щоб зробити один раз якісно, а не пів року її перероблювати, якщо будуть якісь проблеми виявлені", — прокоментував Андрій Забігайло.

Також начальник управління у справах ветеранів Житомирської міськради розповів про особливості роботи зі стелою та додав, що не може назвати точну суму, яку планують витратити на створення Алеї пам'яті захисникам.

"Ця конструкція у нас буде зроблена так, що її можна додавати секціями. Якщо у нас будуть зміни у кількості військових, які загинули, тоді туди додаватимуть інформацію. Залучаємо комунальні підприємства. Сама конструкція буде виготовлена з металу. Матеріал, з якого виготовлятимуть, не буде псуватися. Є зміни. Архітектори з міськради за власні гроші розробляють ескізи, також з інших організацій представляли свої проєкти, але після обговорень з сім'ями полеглих, вирішили, що буде робитися конструкція, яку запропонувала міськрада. Поки що не можемо сказати, яка сума витрачена, але хочемо зробити це мінімальними витратами", — сказав Андрій Забігайло.

Раніше Суспільне повідомляло, що у закладах освіти Житомира створять"кімнати Героїв", а на фасаді ліцею №6 встановлять меморіальну дошку загиблому у вересні 2022 року офіцеру ЗСУ Володимиру Савицькому.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube