Флаг-футбол у Житомирі: на міському стадіоні показали тренування

16 травня житомирська команда з флаг-футболу "Бізони" на міському стадіоні "Спартак" провела показові тренування та продемонструвала головні комбінації у грі. За словами співзасновниці команди Марини Чорної, цей олімпійський вид спорту тільки починає розвиватися у Житомирі.

"Бізони" стали першою у Житомирі командою з цього виду спорту. Ми її створили разом із чоловіком 5 років тому. У нашій команді є спортсмени, які грають півроку, десять місяців. Вони прийшли у команду із факультету фізичного виховання і спорту ЖДУ імені Івана Франка. Бо я там викладаю. Побачила в них потенціал, запросила, і хлопці погодилися, і зараз із захопленням грають", — сказала Марина Чорна.

Зі слів гравця команди "Бізони" Валентина Кобилинського, флаг-футбол – це де-факто той самий американський футбол, але безконтактний

"Флаг-футболісти не збивають та не валять на землю гравців іншої команди. Їм потрібно зірвати прапорець, який кріпиться на поясі гравців. Базові правила не відрізняються від американського футболу. Головне завдання — занести м’яч у зону противника" — розповів Валентин Кобилинський.

На полі грають 5 спортсменів, але можливий формат із семи, каже гравець команди. Всі є польовими гравцями. Є також один квотербек. М’яч один одному гравці пасують або передають розіграшем, і це називаються вкладка.

"Квотербек стукає ногою або ще якось, м’яч передає польовому гравцю, і той його хапає і біжить настільки швидко, наскільки це можливо", — сказав гравець команди.

25 травня 2024 року команда "Бізони" зіграє свій перший свій матч на чемпіонаті України в Ужгороді. За підсумком змагань, 3 команди, які вийдуть у фінал, змагатимуться далі у серпні.

За словами співзасновниці команди Марини Чорної, попри те, що команда молода, гравці буде амбітні. І попри те, що гратимуть із сильними командами, не готові їм поступатися.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube