У Житомирі до Міжнародного дня сім'ї провели терапевтичний захід для людей з інвалідністю

Терапевтичний захід для людей із інклюзією, Житомир, 15 травня 2024 рік. Facebook-сторінка Ботанічного саду

У Житомирі в Міжнародний день сім'ї на території Ботанічного саду провели реабілітаційний захід із гончарства для людей з інвалідністю.

Про це 15 травня повідомили на Facebook-сторінці Ботанічного саду Поліського національного університету.

У дописі йдеться про те, що таким чином організатори заходу вирішили нагадати про інклюзивність дітей.

"Сьогодні, у Міжнародний день сім'ї, варто нагадати про інклюзивність дітей.Саме с такими особливими дітками на базі Ботанічного саду відбувся реабілітаційний захід з гончарства. Глина — чарівний матеріал для релаксу, терапії та психологічного розвантаження. Мистецтвом, що лікує, сьогодні займалися і дітки. Захват та позитивні емоції, щасливий сміх та дружня підтримка: атмосфера переповнювала та заряджала. Такі теплі зустрічі надихають! Ботанічний — відкритий для інклюзії!", — йдеться в повідомленні.
Facebook-сторінка Ботанічного саду

У коментарі Суспільному виконувач обов'язків завідувача кафедри психології Поліського національного університету Алла Литвинчук розповіла, що такий захід організовують на постійній основі.

За її словами, терапією за допомогою гончарного мистецтва займаються не лише з людьми з інвалідністю, а й з військовими.

"Захід відбувся сьогодні в Ботанічному саду імені Героїв Десантників Поліського національного університету, оскільки там можна попрацювати не лише з гончарним мистецтвом, малюванням, а й приємно провести час, насолодитися природою. На території саду є будиночок, який зроблений в гарному закарпатському стилі. До заняття долучилися 17 осіб з інклюзією різного віку та семеро їх супроводжували. Заходи аналогічного типу проводяться постійно, ми намагаємося їх організовувати щотижня. Схожий захід проводився вп'яте, працюємо з різними категоріями, зокрема, з військовими. З особами з інклюзією це було вперше для нас на цій локації", — сказала Алла Литвинчук.
Facebook-сторінка Ботанічного саду

За її інформацією, фінансуванням займаються благодійні фонди та організації, як-от благодійний фонд "Карітас", яка опікується людьми з інвалідністю, а матеріалами забезпечує фонд "Штаб допомоги Житомир".

Facebook-сторінка Ботанічного саду

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube