У Чуднівській лікарні на Житомирщині бракує фахівців: що відомо та яких медиків шукають

У Чуднівській міській лікарні на Житомирщині дефіцит лікарів. Найбільше не вистачає медиків у відділеннях хірургії та анестезіології. Також у лікарні закриють пологове відділення, працівників якого переведуть в інші.

Про це Суспільному розповів директор медзакладу Ігор Лукашенко.

За його словами, у лікарні планують відкрити стаціонарне реабілітаційне відділення, куди теж будуть необхідні лікарі.

"Ми відкрили реабілітацію амбулаторну, працюємо над відкриттям стаціонарної реабілітації. Це нове для країни, але надзвичайно актуальне питання у зв’язку з великою кількістю поранених. Плануємо відкривати стаціонарне реабілітаційне відділення, туди теж потребуємо лікарів фізично-реабілітаційної медицини. Потребуємо ерготерапевтів, фізичних терапевтів", — сказав Ігор Лукашенко.

Ігор Лукашенко додав, що в лікарні закриють пологове відділення через зменшення кількості пологів.

"Утримувати штат заради 10-20 пологів не є доцільним. Тоді падає кваліфікація лікарів, тому, напевно, наше пологове відділення ми будемо невдовзі закривати. Медичних сестер ми будемо переводити в хірургічний напрямок. У нас є потреба і лікарі будуть залучені в амбулаторному прийомі, уже з деякими лікарями є домовленість, вони будуть проходити спеціалізацію в інших напрямках. Вони повинні всі залишитися в закладі, всі будуть працевлаштовані, просто змінять свою форму роботи", — розповів Ігор Лукашенко.

Лікарку-педіатра Діану Шевцову переведуть з пологового відділення.

"Я тут продовжу працювати педіатром, але вже не буду працювати з новонародженими, оскільки закриють відділення, на жаль.У нас обладнання непогане, нас ним забезпечили. Закривають відділення, бо мала народжуваність", — розповіла Діана Шевцова.

Сергій Шовтюк працює у хірургічному відділенні Чуднівської лікарні. Лікар сказав, що через велику завантаженість у відділенні не вистачає фахівців.

"Відділення завантажене повністю. Ми надаємо зараз допомогу цивільним, військовим, надаємо ургентну та планову хірургічну допомогу. Продовжуємо оперувати та надавати допомогу різним віковим групам. Зараз брак кадрів через велику навантаженість відділення. Нам не вистачає посади хірурга, анестезіолога, травматолога", — розповів завідувач хірургічного відділення Сергій Шовтюк.

У відділенні анестезіології та реанімації лікарні частина лікарів працює за сумісництвом. За словами завідувачки Наталії Гринюк, у відділенні не вистачає двох анестезіологів.

"На цей момент у нас не вистачає працівників у відділені анестезіології та реанімації, тому що багато працюють за сумісництвом на половину ставки. Доводиться допрацьовувати в інші дні, залишатися. У нас шість лікарів, але на повну ставку працюють троє", — поінформувала Наталія Гринюк.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube