У Житомирі розповіли, як і чим облаштовують модульні будинки для переселенців

Житомирська громада, 13 травня 2024 року. Суспільне Житомир/Ольга Нестеренко

Представники фірми-підрядника розповіли про планування і облаштування модульних будинків, які в Житомирській громаді будують для переселенців. Перші 5 будинків мають завершити до 23 травня.

Про це Суспільному розповів підрядник Ілля Шапран. За його словами, зараз у будинках, які зводять у співпраці з представниками італійського товариства Червоного Хреста, ведуть внутрішні оздоблювальні роботи. Кожен будинок матиме по три кімнати.

"Одна кімната загального планування — зала-студія з кухнею, одна спальня і одна кімната, яка може бути дитячою або гостьовою. Також є окремий санвузол, де встановлено умивальник, душову та бойлер. Опалюватися будинок буде за рахунок кондиціювання. Крім того, оселі будуть облаштовані генераторами, а на самих будинках будуть встановлені сонячні панелі", — розказав Ілля Шапран.

Модульні будинки підключать до центрального водопостачання та каналізації.

"Місто взяло на себе оформлення і відведення земної ділянки, а також підготовку всіх комунікацій. Нам ще додатково дають 16 будинків, всього буде 56 будинків побудовано для внутрішніх переселенців", — розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Перші 5 будинків планують завершити орієнтовно до 23 травня. Окремо будують і житло для людей з інвалідністю.

"Передбачені два окремі будинки для людей з інвалідністю. Додатково буде пандус і розширений підйом у порівнянні з іншими будинками. Перші 5 будинків планують здати через 10 днів — аби приїхали з Червоного Хреста і затвердили. За таким же типовим проєктом будуватимемо інші", — поінформував Ілля Шапран.

Першими в черзі на заселення до будинків є військові та люди, які втратили житло.

"Черга визначається по стану Кабінету міністрів. Перевагу мають, в першу чергу, наші військові, і ті, хто втратив житло. Будинки побудовані за технологією CLT панелі. По-перше, це екологічно, по-друге це недешево, але це повністю фінансується напряму Червоним Христом, вони обирали цю технологію", — сказав Сергій Сухомлин.

Раніше Суспільне писало, що Меморандум про партнерство та співпрацю з Товариством Червоного Хреста підписали обласна військова адміністрація разом із Житомирською міською радою. Документ передбачав, що у Житомирі мають встановити 40 каркасних будинків, аби забезпечити житлом понад 200 переселенців.

На початку квітня 2024 року стало відомо, що є додаткова домовленість про ще 15 таких модульних будинків для переселенців.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube