Підприємство на Житомирщині змусили повернути 900 тис грн за непоставлену у навчальні заклади електроенергію

Не поставили електроенергію навчальним закладам: суд зобов'язав постачальника повернути гроші . Корнинська громада, Житомирщина. Фото: Facebook Житомирська обласна прокуратура

За позовом ювенального прокурора Малинського відділу Коростенської окружної прокуратури суд визнав недійсними додаткові угоди до договорів про закупівлю електроенергії для навчальних закладів та зобов’язав товариство сплатити понад 900 тисяч гривень за непоставлений товар.

Про це Суспільному розповіла речниця обласної прокуратури Тетяна Гоша.

За її словами, у 2021 році управління освіти, молоді, спорту та національно-патріотичного виховання Малинської міськради з приватним товариством уклало два договори про постачання електроенергії для навчальних закладів міської громади. За умовами договорів постачальник мав забезпечити навчальні заклади електроенергією на загальну суму понад 2 мільйони гривень.

"Прокурори встановили, що постачальник та споживач до договорів безпідставно уклали ще 25 додаткових угод. А відтак такими правочинами ціна на одиницю товару зросла на 130 та 160 відсотків. Відповідно обсяг електроенергії зменшився. Унаслідок цього товариство не поставило навчальним закладам електроенергії на суму майже 1 мільйон гривень, — сказала Тетяна Гоша.

Прокуратура звернулася до суду, за рішенням якого з постачальника стягнули гроші на всю суму.

Згідно із чинним законодавством при здійсненні закупівель за бюджетні кошти передбачено можливість зміни істотних умов щодо ціни одиниці товару в разі її коливання на ринку лише у межах 10%.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube