Нормування врожаю: житомирські садівники розповіли про регулювання навантаження і покращення якості плодів дерев

Для підвищення якості плодів та оптимального розвитку плодового дерева потрібно вчасно проводити процедуру нормування. Садівники з Житомира Тетяна та Віталій Ліневичі поділилися досвідом нормування врожаю на прикладі абрикосового дерева.

За словами садівниці Тетяни Ліневич, щоб дерева щороку плодоносили, важливо вчасно регулювати навантаження плодами.

"У цьому році абрикоси рясно цвіли, коли була дуже гарна погода. Під час цвітіння дерева плоди запилюються великою кількістю. Якщо залишити всі плоди, вони будуть дрібні та менш смачні, а також може сповільнитися ріст дерева. Нормування плодів — проста процедура, яку варто виконувати своєчасно. Коли плоди досягають розмірів приблизно лісового горіха або трохи більших, ми просто збираємо їх, витрачаючи на це лише пів години", — пояснила Тетяна Ліневич.

Садівниця розповіла, що для збільшення розміру плодів та підвищення їхньої якості потрібно, щоб відстань між ними була 8 — 10 сантиметрів. Варто видаляти менш розвинені плоди та ті, які у процесі зростання будуть торкатися один одного.

"Ми видаляємо дрібніші плоди, які розташовані на кінчику гілки, оскільки вона може похилитися. Тому ми залишаємо більше плодів при гілках", — сказала Тетяна Ліневич.

Зі слів садівниці Тетяни, їхньому абрикосовому дереву вже 10 років і на ньому прищеплено ще два сорти абрикосів.

"Це третій сорт і він найменший та найнижчий серед щеплених. Ми повинні допомогти йому в рості, тому зриваємо лишні плоди, щоб збільшити його зростання. Вже зараз видно, що плоди перестали зростати, бо їх надто багато", — пояснила Тетяна Ліневич.

Садівник Віталій Ліневич розповів, що не всі плодові дерева потребують нормування плодів.

"Дорослі дерева, яким понад 15 років, не потребують такої детальної уваги. Регулювання плодів вони отримують переважно завдяки обрізці в ранній весняний період та влітку після плодоношення. Однак молоді саджанці або щеплені гілочки, які ми використовуємо для різноманітності нашого дерева, вимагають більшої уваги. Вони, так само як і молоді дерева, потребують не лише обрізки, але й щорічного регулювання кількості плодів. Це через те, що на той момент вони ще не мають достатньої сили, щоб забезпечити належне плодоношення, дозрівання та витривалість дерева", — розказав Віталій Ліневич.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube