Житомирянин Олександр Кухарський зібрав близько тисячі автографів відомих людей

Ексклюзивно
Колекціонер автографів відомих людей Олександр Кухарський . Суспільне Житомир/Оксана Ковальчук

Житомирянин Олександр Кухарський зібрав близько тисячі автографів відомих людей та світлин із ними. Частину з його особистої колекції презентують на виставці в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва.

"Скільки всього автографів зібрав, я ніколи не рахував, але думаю, що близько тисячі є. Це автографи космонавтів, священників, політиків, спортсменів, акторів, письменників, співаків...", — розповів Олександр Кухарський.

Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва

У коментарі Суспільному колекціонер розповів, що почав збирати автографи десь у 70-их роках минулого століття.

"Тоді я навчався в Києві, в інституті фізкультури. Я — спортсмен. Легка атлетика, біг на середні дистанції. Входив в десятку кращих бігунів Радянського Союзу серед юніорів. Срібний призер України, був у складі збірної команди України. Тренувалися ми в Палаці спорту, і там відбувалися концерти. Тоді ще Палацу "Україна" не було. Ми повинні були відкривати номер наш. Два тижні проводили репетиції в Палаці спорту. Там в ті часи відбувалися концерти артистів зарубіжної естради. Я був на одному з таких концертів і тоді вперше взяв автографи у зарубіжних виконавців. Там був польський ансамбль "Alibabki", польська група "Трубадури", югославські співаки: Джордже Мар'янович, Радмила Караклаїч. З цього все і розпочалося", — повідомив Олександр Кухарський.

За його словами, потім були автографи олімпійських чемпіонів, чемпіонів світу, футболістів.

"З футболу в мене є окрема виставочка. Найважче мені дісталися автографи заслужених тренерів Радянського Союзу Тетяни Тарасової та Олени Чайковської. На нараді я був у Москві, і там проводилися міжнародні змагання з фігурного катання. І я був присутній там. Один із фігурістів Станіслав Жук кудись від'їжджав і сказав мені, що через пів години приїде і дасть мені автограф. А до Тетяни Тарасової та Олени Чайковської треба було прорватися через заслон КДБшників, бо це були міжнародні змагання, було багато міжнародних фігуристів. І мені вдалося мимо них проскочити. Я навіть по цей день не знаю, як це сталося. І я взяв у них автографи", — розповів колекціонер.

Олександр Кухарський має автографи декількох президентів, політиків та світлини з ними.

"Ще хотів би взяти автограф у Віктора Ющенка, в мене його не вистачає, бо є автографи Володимира Зеленського, Петра Порошенка, Леоніда Кучми, навіть Міхеїла Саакашвілі, а Віктора Ющенка немає. Також мрію взяти автограф у музиканта, лідера гурту "Океан Ельзи" Святослава Вакарчука", — сказав колекціонер.

Частину автографів і світлин з відомими людьми з особистої колекції Олександра Кухарського презентують на виставці в Житомирській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва. Її відкриття заплановане на 22 травня.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube