В День пам’яті та перемоги над нацизмом в Житомирі вшанували загиблих, в архіві представили онлайн виставку

Пам'ятник "Захисникам України у війні з російським агресором", біля якого вшанували пам'ять загиблих, Житомир, 8 травня 2024 року. Житомирська міська рада

8 травня в День пам’яті та перемоги над нацизмом у Житомирі вшанували пам'ять загиблих. На сайті Державного архіву Житомирської області представлена онлайн виставка архівних документів, пов'язаних із Другою світовою війною.

Зранку 8 травня у Житомирі на вшанування загиблих у Другій світовій війні поклали квіти до пам'ятника "Захисникам України у війні з російським агресором". Зробили це у День пам’яті та перемоги над нацизмом.

Житомирська міська рада

За даними Українського інституту Національної пам'яті, у вигнанні окупантів брала участь вся Україна: регулярні радянські війська та червоні партизани (разом понад 3 мільйони солдат-українців), національне підпілля на чолі з Українською повстанською армією (близько 100 тисяч вояків) та бійці на усіх інших фронтах світу, що наближали спільну перемогу над Гітлером.

На сайті Державного архіву Житомирської області до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом працює онлайн виставка архівних документів із інформацією про знищення населення, економіки області, про вбивства радянських військовополонених, а також публікації у місцевій пресі про участь України у Другій світовій війні та вшанування пам’яті загиблих у ній.

Зокрема, серед документів є список нацистів та їх спільників, які вчиняли злочини на тимчасово окупованій території Житомирської області, датований 1944 роком. Представлена довідка про збитки, завдані нацистами та їх спільниками, колгоспам, громадським організаціям, державним підприємствам та установам. Є довідка за матеріалами обласної комісії про злочини нацистів на території Любарського району Житомирщини. В ній, зокрема, йдеться, що на території району розстріляли 2667 людей, а також 266 військовополонених, внаслідок обстрілів загинули 162 людини. До Німеччини угнали 3022 людини.

Скриншот матеріалів онлайн виставки

Скриншот матеріалів онлайн виставки

Житомирська ОВА

Житомирська міська рада

Житомирська ОВА

Житомирська міська рада

Житомирська міська рада

Житомирська міська рада

Житомирська міська рада

У День пам’яті та перемоги над нацизмом 8 травня президент Володимир Зеленський записав відеозвернення з підвалу у селі Ягідне на Чернігівщині, де росіяни місяць утримували жителів села. Він нагадав, які тортури та злочини Росія вчиняє щодо українців, та порівняв з подіями Другої світової війни й вчинками нацистської армії.

8 травня, у День пам'яті та перемоги над нацизмом, у Житомирі погасили чергову поштову марку воєнного часу "Русскій воєнний флот — до дна!".

Як писало Суспільне, президент Володимир Зеленський 12 червня 2023 року підписав закон, який встановлює 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube