Пальто, автошини та підошва від черевика 44 розміру: що знаходять у засмічених каналізаційних мережах Житомира

Працівники водоканалу чистять каналізаційні мережі, Житомир, травень 2024 рік. Сніжана Герасимчук для Суспільне Житомир

Щодня до водоканалу надходять десятки звернень від житомирян щодо прочищення каналізаційних мереж, у той час, як працівники підприємства продовжують звідти "виловлювати" одяг, взуття та запаковані продукти.

Про це 8 травня Суспільному розповіла начальниця інформаційного центру КП "Житомирводоканал" Сніжана Герасимчук.

За її словами, особливо ситуація ускладнюється після дощів.

"Загалом усе, що люди змивають в унітаз, так чи інакше шкодить процесу відведення та очищення стоків. На решітках каналізаційних насосних станцій працівники повсякчас виловлюють ганчір'я, засоби особистої гігієни, вологі серветки, які не розчиняються у воді і можуть спричинити ламання обладнання. Ускладнюється ситуація після гроз і злив, які змивають з вулиць міста усе сміття. У сезон дощів приймальна камера насосної станції наповнюється гілками дерев, щебенем, камінням і так само робітники змушені все вичищати власноруч", — сказала Сніжана Герасимчук.
Сніжана Герасимчук для Суспільне Житомир

За інформацією начальника цеху каналізаційних насосних станцій Олександра Рудницького, однією з останніх "цікавих" знахідок стали жіноче пальто та гума від автомобіля "Жигулі".

"Потрапити вони туди могли через каналізаційні люки або через надломлені ґрати у ливнівках, тому воно все пропливає через колектори", — додав Олександр Рудницький.
Сніжана Герасимчук для Суспільне Житомир

Однак не одягом єдиним. Майстер цеху з експлуатації водопровідних та каналізаційних мереж Лариса Вавілова розповіла, що під час очищення каналізації знайшли і взуття, і харчі.

"Учора усували каналізаційний затор і витягнули з колодязя підошву від черевика 44 розміру і пакет із зіпсованим вареним буряком, який був запакований", — сказала Лариса Вавілова.
Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Начальниця інформаційного центру Сніжана Герасимчук поінформувала, що заявок щодо прочищення каналізаційних мереж надходить багато — інколи навіть по кілька десятків на день.

"На сьогодні ми маємо багато звернень на прочищення мереж. Нещодавно у нас був такий день, що ми отримали 50 заявок щодо необхідності усунення каналізаційних заторів. Звісно, що за день ми не встигаємо виконати усі фізично і вони переносяться на наступні дні", — сказала Сніжана Герасимчук.
Сніжана Герасимчук для Суспільне Житомир

Раніше Суспільне інформувало, що зранку 21 вересня житомиряни скаржилися на неприємний запах у центрі міста. Причиною виявилася забита каналізація, в якій працівники водоканалу знайшли дитячу іграшку.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube