У селі Високе на Житомирщині п'ять корів отруїлися залишками добрив, двоє з них загинули

У селі Високе на Житомирщині п'ять корів Михайла Чайки отруїлися залишками добрив, двоє з них загинули. 4 травня чоловік звернувся до поліції і повідомив, що втратив двох корів внаслідок отруєння невідомими речовинами. Представники Житомирського районного управління поліції розслідують факт забруднення земель.

Михайло Чайка розповів Суспільному, що залишки спалених добрив працівники аграрного підприємства залишили на дорозі біля поля, поруч із пасовиськом.

"У суботу, 4 травня, корови випасалися на галявині. Почули запах, а тварини добре чують запах, за триста метрів. Корови почали бігти. Спинити їх не можна було. Біля поля на дорозі був розсипаний, як я розумію, карбоніт. Почали відганяти корів. А всюди були розкидані грудки цього карбоніту, який корови схопили", — розповів Михайло Чайка.

Дружина Михайла Олена допомагала йому випасати корів. Жінка розповіла, що спершу залишки спалених добрив сплутала зі спаленими дровами.

"Я собі йду попереду, а корови за мною. Як я оглядаюся, а вони носами розбирають ці купи з міндобривом. Проходить хвилин 10, як ми їх відігнали, і вони починають усі падати. Вони так почали ревти", — повідомила Олена.

За її словами, одна з корів загинула одразу на полі, а інших чотирьох намагалися врятувати, викликали ветеринара. Троє корів вижили, через два дні їх випустили на пасовище.

За словами Олени Чайки, представники підприємства не йдуть на контакт. Кореспонденти Суспільного намагалися зв'язатися з представниками аграрного підприємства. На час виходу матеріалу не отримали відповіді.

6 травня загиблих корів захоронили на скотомогильнику в сусідньому селі. За словами заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Ігора Волківського, попередній діагноз — отруєння азотовмісними добривами.

"Попередньо, це отруєння сполуками, які є азотовмісними добривами. Виїжджали того ж дня зранку. Було створено бригаду з представників Головного управління Держпродспоживслужби, представників обласної лікарні, представників регіональної державної лабораторії, місцевих територіальних представництв. Надали допомогу тим тваринам, які цього потребували, провели розтин трупів, відібрали матеріали і направили того ж дня до регіональної лабораторії. Матеріали перебувають в роботі. Остаточний діагноз буде винесений після експертизи", — розповів Ігор Волківський.

У день події родина Чайок звернулася до поліції. За словами старшої інспекторки з комунікації Житомирського райуправління поліції Марини Вітвіцької, зараз поліцейські проводять слідчі дії в рамках відкритого кримінального провадження.

"Призначена низка експертних досліджень. На місці працювали також представники Держпродспоживслужби. Взято зразки ґрунту для аналізу. Також проводиться експертиза для встановлення причин смерті тварин. Попередня кваліфікація події — стаття 239 "Забруднення або псування земель"Кримінального кодексу України", — повідомила Марина Вітвіцька.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube