На Житомирщині агропідприємство зобов'язали повернути у власність громади понад 100 гектарів землі

Агрофірма на Житомирщині має повернути громаді майже 100 гектарів землі. Головне управління Нацполіції в Житомирській області

Агропідприємство на Житомирщині має повернути у власність Олевської територіальної громади майже 113 гектарів сільгоспугідь. Загалом це — 38 земельних ділянок вартістю понад 8 мільйонів гривень.

Про це Суспільному розповіла речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.

За її словами, такий значний масив землі у власності сільгосппідприємства понад 3 роки перебував незаконно.

"Прокурори Коростенської окружної прокуратури встановили, що право власності на землю товариство зареєструвало неправомірно. Зокрема, його представники безпідставно видали себе за правонаступника колективного сільськогосподарського підприємства (КСП), реформованого понад двадцять років тому. До того ж, право приватної власності на землю було зареєстроване на підставі державного акту, який насправді засвідчував право колективної власності на сільгоспугіддя", — сказала Тетяна Гоша.

Фактично процедуру з оформлення землі представники агрофірми виконали в обхід законодавства, згідно із яким земля реформованих КСП має передаватися винятково у власність новоутворених територіальних громад, які об'єдналися.

Захищаючи інтереси громади, прокуратура заявила позов. Господарський суд Житомирської області визнав вимоги обґрунтованими та ухвалив рішення про повернення у власність громади сільгоспугідь на загальну суму 8,2 мільйона гривень.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube