Спортсмени Житомирщини на чемпіонаті України з водного туризму посіли призові місця

Збірна команда Житомирщини на чемпіонаті України з водного туризму, Галичина, травень 2024 року. Фото надав Олександр Марченко

Спортсмени Житомирщини на чемпіонаті України з водного туризму на високій воді посіли призові місця та підвищили свою спортивну категорію. 8 учасників виконали нормативи кандидатів у майстри спорту та 5 — майстрів спорту.

Про це Суспільному розповів голова Житомирської обласної Федерації спортивного туризму і очільник водної комісії Федерації спортивного туризму України Олександр Марченко.

Виступ дорослої збірної

За словами Олександра Марченка, команда дорослих учасників на сьогодні — фактично друга в рейтингу по України з водного туризму. На змаганнях були представлені катамарани із двома та чотирма членами екіпажу. Як двійка, так і четвірка у загальному заліку посіли другі місця:

  • дистанція раллі: на катамарані четвірка команда юнаків посіла 2 місце, катамаран двійка команда дорослих — 3 місце;
  • дистанція слалом: на катамарані четвірка дорослі — 2 місце, катамаран двійка — дорослі 2 місце;
  • дистанція спринт: катамарани четвірки дорослі — 3 місце.
Фото надав Олександр Марченко

Фото надав Олександр Марченко

Фото надав Олександр Марченко

"Другий день це сламом — це клас і рівень, який показує, хто на що здатний. І тут у нас 2-і місця у дорослих на катамаранах двійка і четвірка. Команди йшли достатньо щільно, і доросла четвірка майже виборола 1 місце, але у львівської команди був протест, він був задоволений — це було справедливо. А в спринті, короткій гонці на 5 кілометрів, доросла команда четвірка показала 3 результат, але боротьба була дуже запекла. Ми поступилися другому місцю всього 1 секунду", — прокоментував Олександр Марченко. Він додав, що також 5 учасників виконали нормативи майстрів спорту.

Фото надав Олександр Марченко

Фото надав Олександр Марченко

Виступ юнацької збірної

Юнацька збірна команда з Житомирщини вперше поїхала на змагання такого рівня, розповів голова обласної Федерації Олександр Марченко. І юнаки також показали для себе високий результат, виконавши нормативи кандидатів у майстри спорту.

"Ми вперше повезли на такі змагання юнаків, щоб вони набиралися досвіду на рівні із дорослими. Житомирська обласна Федерація спортивного туризму два тижні тому в Житомирі на річці Кам’янка провела обласні змагання і сформувала юнацьку команду. Щоправда вони не новачки, мають перші розряди, посідали призові місця на чемпіонаті України, але ніколи ще не були на гірських річках. І тут вони показали дуже хороший результат як для дітей та юнаків, які вперше побачили катамарани минулого літа і за рік пройшли шлях до кандидатів у майстри спорту", — сказав Олександр Марченко.

До юнацької збірної входили представники Радомишля, Брусилова, Глибочиці.

Фото надав Олександр Марченко

Фото надав Олександр Марченко

Чемпіонат України з водного туризму на високій воді проходив на Галичині неподалік селища Верховина на річці Чорний Черемош. Це традиційне місце проведення чемпіонату, який проводять навесні на бурхливих порогах, коли річка повноводна, сказав Олександр Марченко. На чемпіонаті були представлені дорослі та юнацькі команди із 8 регіонів України.

Фото надав Олександр Марченко

Фото надав Олександр Марченко

Раніше Суспільне розповідало, що в квітні 2023 року команда вихованців гуртка "Спортивний туризм" обласного центру дитячої та юнацької творчості з Житомира стала переможцем Чемпіонату України з водного туризму "Чорний Черемош 2023".

У жовтні 2023 року чемпіонаті України з водного туризму провели на Вінничині. Там команда із Житомирщини завоювала срібло.

У Житомирі 23 квітня 2024 року провели обласні змагання зі спортивного водного туризму. Участь взяли 14 збірних команд з 9 територіальних громад Житомирщини. Спортсмени змагалися на короткій дистанції з воротами "Слалом" — подолання ділянки водного потоку з природними або штучними перешкодами.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube