Штучні чи живі квіти на кладовище: що кажуть житомиряни та екологи

Стихійні сміттєзвалища штучних квітів утворюються після того, як містяни на провідний тиждень відвідують кладовища. Хімічний склад штучних квітів є небезпечним як для довкілля, так і для здоров'я людини.

Про це Суспільному розповів державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу Олександр Якимчик.

За його словами, небезпечні матеріали, з яких зроблені штучні квіти, при нагріванні на сонці виділяють канцерогени. Вдихати такі випаровування небезпечно. Крім того, період розпаду штучних квітів становить понад 200 років.

"Прикопувати штучні квіти небезпечно тому, що земля буде насичуватися шкідливими речовинами, бо тканина і нитки оброблені парафінами, які спричиняють шкоду здоров'ю. Також вони є пожежонебезпечними. Тому від них більше шкоди, ніж краси", — сказав Олександр Якимчик.

За словами еколога, нині відсутні нормативно-правові акти, які регламентують використання квітів на кладовищах.

"Екологічна інспекція рекомендує використовувати живі квіти. Вони привабливіші і точно не шкодять здоров'ю та навколишньому середовищу", — розповів державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу.

Чотирнадцятирічна Софія Артемчук разом із мамою купила хризантеми та розсаду квітів для висадки на кладовищі. За словами дівчинки, її тато загинув на війні, він любив живі квіти.

"Посадимо і ромашку, і фіалку, і чорнобривці, і гвоздику", — сказала мама дівчинки Світлана.

Житомирянка Людмила розповіла, що декілька років тому купувала штучні квіти, а зараз тільки живі.

"Тато любив живі, мама любила живі, я висаджую тільки живі. Це різні квіти: чорнобривці, примула, хризантема, тюльпани. Всі живі квіти — гарні. Штучні квіти зараз на кладовище не веземо", — розповіла Людмила.
"Моя думка, що купувати на цвинтар краще штучні квіти, бо живі довго не стоять. Ви зараз посадите, вони відцвітуть, пару днів і викинете. А штучні поставили, то хоч рік будуть. А найкраще — якусь травичку зелененьку посіяти і на цьому все. Ніде за кордоном не садять живі квіти. Там просто зелень. І просто красиво", — сказав Федір.
"Я за живі квіти. Я не купую штучні. У мене приватний будинок і цвіте багато квітів, є вибір. Це і тюльпани, і бузок, і півонія. А штучні — це сміття. Хто буде дбати про екологію, як не ми самі", — зазначила Наталія.
"Обрала букет, бо їду на кладовище. Посадила там живі квіти. Але вази мармурові колись робили, то вирішила поставити штучні квіти. Це вже будуть стояти. Я розумію, що зараз це не в тренді, але треба", — сказала Галина.
"Обираємо на проводи тільки живі квіти. Це екологічно, естетично і це прояв живої енергії, любові і живої пам'яті", — сказала Юлія.

Раніше Суспільне повідомляло, що Державна екологічна інспекція Поліського округу закликає жителів Житомирщини у поминальні дні використовувати екологічні альтернативи штучним квітам.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube