У Житомирі трьох викладачів професійного ліцею викрили на антиукраїнській агітації

У Житомирі СБУ викрила трьох викладачів професійного ліцею на антиукраїнській агітації. Фото: СБУ у Житомирській області

Слідчі та оперативники СБУ зібрали докази поширення трьома викладачами навчального закладу у Житомирі прокремлівських наративів. Це двоє вчителів фізичної культури та викладач іноземної мови одного з професійних ліцеїв Житомира.

Про це Суспільному розповіла пресофіцерка СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк.

За її словами, досудове розслідування встановило, що 35-річний житомирянин категорично заперечував воєнні злочини і звірства російських військових під час тимчасової окупації Київщини. Натомість він переконував у так званій постановочності звільнення українськими захисниками окупованих територій. Також стверджував, що обмежувальні політичні та економічні санкції, введені світовою спільнотою щодо РФ у зв'язку зі збройною агресією проти України, є несправедливими і необґрунтованими.

"В унісон "виступав" і його 57-річний колега-уродженець Росії, запевняючи присутніх у "бутафорності та несправжності" звільнення українських міст від агресора. Крім того, він звинувачував саме наших захисників у порушенні правил ведення війни і вчиненні воєнних злочинів, серед іншого заперечуючи, що будівлю ліцею №25 у Житомирі зруйновано російською ракетою. Збройну агресію Росії щодо України вчитель фізкультури іменував "успішним бліцкригом" і трактував як "вимушену та закономірну", — повідомила Ірина Мартинюк.

Фото: СБУ у Житомирській області

За словами пресофіцерки СБУ, аналогічну точку зору насаджував оточуючим і 47-річний викладач іноземної мови.

"Він також привселюдно перекладав відповідальність та вину за знищення цивільної інфраструктури нашої держави на українських військовослужбовців", — розповіла Ірина Мартинюк.

Фото: СБУ у Житомирській області

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили трьом викладачам про підозру у виправдовуванні та запереченні збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, тобто у вчиненні злочину, передбаченого статтею 436-2 "Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників"Кримінального кодексу України.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube