На Житомирщині судитимуть 3 учасників шахрайської групи, які, відбуваючи покарання в одній із виправних колоній області, телефонували людям і, представляючись працівниками банків, під приводом надання допомоги від ООН, виманювали гроші. Серед ошуканих — жителі Волинської, Дніпропетровської, Миколаївської, Черкаської та Чернівецької областей.
Про це Суспільному розповіла речниця Головного управління Нацполіції в Житомирській області Вікторія Дубовик.
За її словами, жертвами організованої шахрайської схеми загалом стали семеро людей. Один із обвинувачених — 35-річний чоловік — був засуджений за вчинення майнових злочинів.
"Слідчі встановили, що саме він вигадав план збагачення та залучив двох спільників. Чоловік розподілив ролі кожному із членів організованої злочинної групи: 27-річний ув’язнений телефонував та спілкувався з абонентами, а інший — 34-річний їхній спільник — за допомогою гаджетів здійснював перекази, використовуючи здобуту інформацію. Чоловіки вводили в оману потерпілих, аби отримувати доступ до їх мобільного банкінгу. Вони запевняли людей, що фінансова допомога одразу надійде на рахунок, як тільки вони назвуть код підтвердження. Тим часом в онлайн-кабінеті банку переказували гроші на власні картки, поповнювали рахунки мобільних операторів зв’язку і витрачали їх на онлайн-ігри", — сказала Вікторія Дубовик.
Серед ошуканих — 80-річний житель Дніпропетровщини, з рахунку якого обвинувачені викрали понад 6 тисяч гривень, а з картки 43-річної жительки Чернівецької області — понад 4 тисячі гривень.
Висновки судово-криміналістичних експертиз звукозапису підтвердили причетність чоловіків до шахрайств.
Підозри учасникам організованої схеми оголосили за ч. 5 ст. 190Стаття 190. Шахрайство КК України.
У коментарі Суспільному речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша розповіла, що окремі "транші", які люди переказували шахраям становлять до 10 тисяч гривень.
"Серед потерпілих у цій шахрайській схемі — громадяни соціально вразливої категорії населення, серед яких — матір дитини-інваліда, пенсіонери. "Географія" шахрайства охоплювала Волинську, Дніпропетровську, Миколаївську, Черкаську та Чернівецьку області. Здобуті шахрайським методом гроші обвинувачені також витрачали на харчі та цигарки", — сказала Тетяна Гоша.
Під час обшуку в камері та на території виправної колонії вилучили готівку, більше десятка мобільних телефонів, сім-картки, модем до бездротового інтернету, банківські картки, блокнот, у яких фіксували прибуток і витрати.
Згідно із чинним законодавства, шахрайство, вчинене організованою групою, карається до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube