У Житомирі на сіль для посипання доріг планують витратити більше 5 мільйонів гривень

Пісок і сіль для суміші. Ілюстративне фото. Фото: Суспільне Житомир

У Житомирі почали закуповувати компоненти для створення піщано-соляної суміші для посипання доріг під час зимового сезону. Про це журналісти Суспільне Житомир дізналися під час моніторингу платформи закупівель Prozorro.

Комунальне підприємство "Управління автомобільних шляхів" Житомирської міської ради 2 квітня 2024 року оголосило відкриті торги з особливостями на купівлю кам'яної солі з протизлежувальною добавкою для посипання доріг та виготовлення протиожеледної суміші. Очікувана вартість закупівлі 5 мільйонів 400 тисяч гривень. За ці кошти планують закупити 1,2 тисяч тонн солі.

Всього на сезон планують купити 1,2 тисяч тонн кам’яної солі та 7 тон піску. Про це у коментарі Суспільне Житомир розповіла головна економістка КП “Управління автомобільних шляхів" Таїса Платкіна.

“Загальна потреба піскосуміші на рік становить 10 тисяч тонн. У 10 тисяч тонн входить пісок і сіль для виготовлення піскосуміші. Піску входить 8,5 тисяч тонн, а солі – 1,5 тисяч. У 2023 році зима була помірною і ми використали 5 тисяч 700 тонн піскосуміші. Враховуючи залишки, на 24 рік ми плануємо заготовити 7 тисяч тонн піскосуміші. Для виготовлення цього обсягу піскосуміші піде 6 тисяч тонн піску і 1 тисяча тонн солі. Ще 200 тонн солі ми лишаємо чистою, щоб посипати мости і шляхопроводи”, – розповіла фахівчиня.

Закупівлю на пісок ще не оголошували, зараз збирають комерційні пропозиції щоб сформувати ціну закупівлі. Компоненти купують влітку через те, що ціна на сіль у міжсезоння є значно меншою, ніж на початку нового сезону холодів.

“Зараз найнижчі ціни на сіль на ринку. Друга причина, чому ми проводимо закупівлі влітку – це те, що піскосуміші портібен час, щоб відбулася реакція після замісу, тоді ця суміш є більш ефективною, ніж свіжозамішана”, – розповіла Таїса Платкіна.

Раніше Суспільне повідомляло, що за ніч 13 січня 2024 року на дороги Житомира висипали 128 тонн піщано-соляної суміші.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube