Волонтерки одного з селищ Житомирщини готують паски на благодійний ярмарок і для військових

Понад 30 пасок волонтерки з селища Новогуйвинське Житомирського району передадуть для продажу на благодійному ярмарку і стільки ж — військовим. За отримані на ярмарку гроші жінки придбають матеріали для сіток і "кікімор" для ЗСУ.

Про це Суспільному розповіла учасниця волонтерської ініціативи "Об’єднані перемагати" і колишня військова Світлана Самойлова.

Жінка розповіла про домовленість спекти пасочки.

"Зателефонувала мені людина. Він двічі поранений, але повертається на позицію. Ми познайомилися по телефону. Він телефонує з позиції. Я йому розповіла, що готуємось на Великдень зробити благодійний ярмарок, щоб знову плести "кікімори". А він каже, що їде на Лиман 3-го числа, можливо, ви передасте щось хлопцям. Я кажу — залюбки. Телефоную дівчатам та кажу, що у нас окрім ярмарку, ще буде передача для хлопців", — розповіла Світлана Самойлова.

Паски спекли 1 травня. За словами волонтерки, опару поставили о 6-ій ранку. Паски випікали за домашнім рецептом військовослужбовиці Світлани Хоменко, яка також є учасниця волонтерської ініціативи "Об’єднані перемагати".

"Я принесла рецепт, тому що він дуже смачний, — розповіла Світлана Хоменко. — Тут дріжджі, мука, олія, маргарин, масло, яйця. Дуже багато домашніх яєць. На один заправ — 15 яєць і 7 жовтків. Особливість у тому, що потрібна стара сметана, тобто, несвіжа".

Заправлене тісто жінки вимішували у чотири руки. Світлана Хоменко, коментуючи їхні дії, сказала, що зараз тісто викладуть на стіл, розділять навпіл і будуть вимішувати "до сьомого поту", як казала її бабуся.

Учасниця волонтерської ініціативи Світлана Самойлова додала, що тісто має стояти годин шість.

"Має підійти через чотири години, я його ще раз перемішаю. І тоді вже другий раз, як зійде і буде повна чаша, я вже буду розкладати по формах", — сказала Світлана Самойлова.

Занурювала в глазур та прикрашала паски волонтерка Леся Пелюх. Вона сказала, що паска має бути не тільки смачною, а й приносити радість і віру в перемогу.

"Бажаємо всім повернутися додому, всім оптимізму і піднесеного духу. Тому що їм там дуже важко. Ми намагаємось їм хоч чимось допомогти. Було б дуже добре, аби вони всі повернулися живими, і у наступному році всі святкували Пасху зі своїми родинами", — сказала волонтерка Леся Пелюх.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube