Школяр із Житомира Ілля Сидорчук здобув перемогу у міжнародній екологічній олімпіаді наукових проєктів "DreamECO"

Школяр із Житомира здобув перемогу у міжнародній екологічній олімпіаді наукових проєктів, 29 квітня 2024 року. Фото надав Ілля Сидорчук

Школяр із Житомира Ілля Сидорчук здобув перемогу у міжнародній екологічній олімпіаді наукових проєктів "DreamECO" у секції "Ресурси та енергія".

У коментарі Суспільному він розповів, що ця міжнародна екологічна олімпіада проходила з 27 по 29 квітня у Києві.

"Екологічної олімпіади не було в 2022 та 2023 роках, тому не мав змоги продемонструвати там свій минулорічний проєкт "Отримання енергії від водоспадів". Проте у 2024 з'явилася інформація, що Ukrainian-American International Lyceum "Meridian" вирішив відновити її. 28 квітня я захищав свій проєкт перед журі, демонстрував свою діючу модель установки, інформував журі про успішність проєкту на всеукраїнських рівнях та міжнародному у США. Я удосконалив презентацію цього проєкту та розробив довідкові матеріали. Журі було вражене та задоволене результатами", — повідомив Ілля Сидорчук.
Фото надав Ілля Сидорчук

За його словами, на I етап олімпіади учасники зі всієї України подали 110 проєктів. Лише 40 із них відібрали для представлення у фінальному турі. Володарі 12 робіт стали переможцями, з-поміж них і Ілля Сидорчук, який посів 1 місце у секції "Ресурси та енергія".

"Я вражений масштабом та серйозністю конкурсу. Журі професійне та цікаве. На конкурсі було 4 секції. Я брав участь у секції "Ресурси та енергія" і отримав абсолютне перше місце. Я задоволений своїм результатом та олімпіадою в цілому. Було б добре, щоб інші приватні школи також долучалися до позашкільної освіти та організовували такі конкурси спільно з центрами позашкільної освіти МОН", — розповів Ілля Сидорчук.
Фото надав Ілля Сидорчук

Метою проєкту Іллі було відшукати економне та екологічно безпечне джерело енергії від водоспадів для освітлення території біля них. Він розробив установку, яка допомагає виробляти електроенергію від вібрації падіння води у водоспадах.

"Спочатку ми створили схему установки, а потім і її діючу модель. За допомогою досліджень переконалися, що вона працює. Ми дослідили, що енергії води достатньо для світіння світлодіода від п'єзоелемента. На греблі перевірили працездатність установки на практиці. Виробляти енергію таким способом можна цілодобово через постійний потік води з водоспаду. На території України достатньо водоспадів, тому цей метод є перспективним як вид отримання альтернативної енергії. Відтак території біля водоспадів можна освітлювати без проведення ліній електромереж", — пояснив школяр.
Фото надав Ілля Сидорчук

Раніше Суспільне повідомляло, що учень ліцею №30 Ілля Сидорчук у складі української делегації представляв Житомирщину на міжнародній виставці "Regeneron ISEF" у місті Даллас у Сполучених Штатах Америки, де отримав спеціальний приз від спонсорів із Туреччини.

Фото надав Ілля Сидорчук

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube