Якою є зарплата спеціалістів з питань запобігання корупції у громадах на Житомирщині

У соцмережах обговорюють декларацію головного спеціаліста з питань запобігання корупції апарату Оліївської сільської ради Анатолія Лисенка. У своїй декларації за минулий рік він вказав заробітну плату, отриману у сільській раді, у розмірі 1 мільйон 116 тисяч гривень. Після вирахування податків сума складає близько 898 тисяч.

Анатолій Лисенко сказав кореспондентам Суспільного, що свою позицію висловив у соціальних мережах.

"Ви спілкуєтеся лише в односторонньому порядку, аби привертати увагу, щоб робити з цього якийсь хайп, піар і так далі. Чесно кажучи, бажання спілкуватися ніякого немає — ось і все. Є зарплата — ви ж знаєте, що від неї треба віднімати 19,5 відсотків. Думаю, що для людей важливо не збільшення чогось там, а саме те, що людина на руки отримує. То говоріть про це, а не ви викладаєте якісь незрозумілі мільйони і тому подібне", — сказав Анатолій Лисенко.

Фото: Facebook, Анатолій Лисенко

Після публікації інформації у Facebook Анатолій Лисенко прокоментував допис Ірини Кирилович.

"Моя зарплатня, якщо відняти податки і правильно порахувати — на руки 58-59 тисяч гривень. Я всю свою зарплату і в десятки разів більшу частину грошей своїх особистих витрачав і витрачаю на потреби ЗСУ і справжніх волонтерів країни, не крадіїв людських грошей (під виглядом волонтера). Мені не цікаві ваші пости, і ви, як особистість, не цікаві. І не цікаві всі ті, хто розповсюджує брехню. Це низький рівень", — прокоментував у Facebook Анатолій Лисенко.

В Єдиному державному реєстрі декларацій кореспонденти Суспільного проаналізували зарплату працівників, які виконують обов'язки спеціалістів з питань запобігання корупції у Звягельській і Бердичівській міських радах та Станишівській і Глибочицькій сільських радах.

У Бердичівський міській раді головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Василь Толочко задекларував 323 тисячі гривень зарплати за 2023 рік. Начальниця відділу кадрів Звягельської міської ради Жанна Колесник, на яку додатково покладено обов'язки з питань запобігання корупції, задекларувала 276 тисяч зарплати у 2023 році. Начальниця відділу правової, кадрової роботи, паспортизації та військового обліку Валентина Поліщук, яка додатково виконує обов'язки спеціаліста із запобігання корупції Станишівської сільської ради, задекларувала 458 тисяч зарплатні за 2023 рік. У Глибочицькій сільській раді Ігор Слідзевський протягом першого півріччя 2023 року також додатково виконував обов'язки з питань запобігання корупції. Він задекларував 171 тисячу гривень.

Заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Артем Ситник розповів, що кожній декларації присвоюється рейтинг ризикованості, і чим вищий він, тим більша вірогідність перевірки декларації агентством.

"Існують три черги, з яких вибираються декларації найбільш ризиковані. Перша черга — це високопосадовці. Друга — інші посадові особи. Третя черга, коли є журналістське розслідування, звернення або інша публікація в ЗМІ. Зараз така перевірка може бути, тому що у нього рейтинг декларації може бути дуже високий і його декларацію відберуть раніше, ніж декларацію якогось народного депутата. Тому зараз декларації перевіряються усі. Приблизно 25 відсотків декларацій проходять автоматичну перевірку — це декларації, які мають найнижчий рівень ризикованості. Тобто ми маємо гнучкий ризикоорієнтований підхід, який дасть можливість добратись до будь-якої декларації, яка матиме рейтинг ризикованості", — сказав Артем Ситник.

Скриншот: Суспільне Житомир

Адвокат Роман Гуртовенко розповів, що розмір зарплатні в органах управління громадою визначають голова та депутати.

"Відповідна рада — сільська, селищна, міська — розробляє положення, штатні розписи, розробляє посади відповідно до класифікаторів посад і вимог законодавства, і визначає розмір заробітної плати. Визначення її розміру може відбуватися в рамках бюджетної політики. Бюджети затверджуються депутатами, колегіальним органом. До них можуть вноситися зміни. Визначаються штатні розписи, де встановлюється розмір заробітної плати кожного члена виконавчого комітету, інших посад в органах місцевого самоврядування", — сказав Роман Гуртовенко.

7 березня Житомирська обласна рада розірвала угоду з генеральним директором Житомирської обласної лікарні Богданом Леськівим. Однією з причин такого рішення були високі зарплати управлінців лікарні.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube