Дефіцит грошей по галузі культури Житомирської області складає 56 мільйонів гривень

Очільник Житморського обласного управління культури Анатолій Душко, Житомир . Суспільне Житомир

Сума нестачі фінансування на галузь культури Житомирської області у 2024 році складає 56 мільйонів гривень. Наразі найскладнішою ситуація є з Житомирським облмуздрамтеатром, театром ляльок і філармонією.

Про це в етері Українського радіо Житомир журналістці Наталії Кулініч розповів очільник обласного управління культури та туризму Анатолій Душко.

За його словами, через те, що держава забрала з обласного бюджету ПДФО військових та правоохоронців, — а це орієнтовно мільярд гривень — утворився дефіцит бюджету. Зокрема по галузі культури він складає 56 мільйонів гривень.

"В найгіршому становищі муздрамтеатр, театр ляльок та філармонія. Наше управління, як головний розпорядник коштів, шукає можливості забезпечити роботу закладів та не допустити заборгованостей по зарплаті", — сказав Анатолій Душко.

Для цього, каже Анатолій Душко, треба, з одного боку, зменшувати видатки, а з іншого – більше заробляти та збільшувати власні надходження.

"Я запропонував таку ідею, і зараз управління починає серію музично-літературних вечорів в приміщенні філармонії імені Святослава Ріхтера — центральній концертній залі області. В затишній атмосфері її зали можна поєднати зустрічі з цікавими та видатними людьми із музичними номерами. Такі зустрічі у Житомирі мають відбуватися не "для своїх" людей у дуже камерному колі, як ми це інколи бачимо, а для широкого кола людей, які прагнуть такого спілкування", — розповів начальник обласного управління культури.

В рамках цієї ініціативи 24 квітня проходитиме перша така зустріч із письменником Василем Шклярем. У програмі заплановані музичні номери, які є візитівками романів письменника.

"Хочу цю зустріч провести сам — давно маю честь знати цю людину. Глядачі, які прийдуть, зможуть поспілкуватися із письменником в режимі бліц-питань і відповідей. А 28 квітня до Житомира приїде народний артист України Петро Мага зі своїми "Віршами з окопів". Жодних додаткових видатків на ці зустрічі ми не несемо. Зала, освітлення, вода – це мінімальні речі. А ось кошти від продажу квитків отримає філармонія, вони поповнять бюджет комунального підприємства, а це зарплати артистів. Ми зважено підійшли до цінової політики, квитки коштують 200-250 гривень. Тому ми будемо боротися за глядача, за кожну копійку та за зміни на краще", — розповів Анатолій Душко.

Вдень 23 квітня Суспільне публікувало матеріал, в якому досліджувало ситуацію з браком фінансів у трьох закладах культури: Житомирському академічному українському музично-драматичному театрі імені Івана Кочерги, Житомирському академічному театрі ляльок та в обласній філармонії. Питання постало після того, як один з акторів Житомирського муздрамтеатру написав пост у соцмережах про те, що працівників двох театрів через брак грошей на зарплату відправляють на місяць у відпустку за свій рахунок. Докладніше про це читайте за посиланням.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube