Сторічний житомирянин Віктор Поліщук без окулярів читає книги, користується інтернетом і мандрує

100-річний житомирянин Віктор Поліщук без окулярів читає книги, користується інтернетом, робить зарядку та дотримується інтервального голодування.

Віктор Поліщук народився 18 квітня 1924 року на Чуднівщині. Чоловік розповів кореспондентам Суспільного, як пережив роки Голодомору.

"Наш родич прийшов на город, наївся огірків і помер на городі. Дуже велика смертність була тоді, коли з'явилася перша зелень. Люди почали їсти зелень і безконтрольно помирали", — розповів Віктор Поліщук.

100-річний житомирянин розказав, що його родині вдалося вижити завдяки схованці на кладовищі.

"Батьки мої закопали на кладовищі замість труни бочечку пшениці, хреста поставили, бо по хатах ходили активісти-комсомольці. Нам допомогла вижити корова. В нас була дуже хороша корова, давала понад 10 літрів молока", — розповів Віктор Поліщук.

У 1944 році чоловік піхотинцем брав участь у Другій світовій війні. Мав 6 поранень. 9 місяців лікувався у шпиталі.

"Я ж отримав відразу шість поранень. В мені ще й зараз сидить осколок під лопаткою між першим і другим ребром. В обличчя отримав поранення; в руку, де кістку перебило; в обидві ноги", — розповів 100-річний житомирянин.

З 1946 року Віктор Поліщук почав працювати сепараторником Чуднівського пункту Галіївського маслозаводу. Потім працював майстром-сироробом, головним інженером і директором.

"Я зробив цей завод найкращим за рентабельністю в області. Поставив сушарку на 500 кілограмів сухого молока в годину і масла. Моя ідея була в тому, щоб робити на тонну масла — тонну молока сухого, тоді буде рентабельність", — пояснив Віктор Поліщук.

У сто років чоловік без окулярів читає книжки, які йому купують онуки, користується інтернетом, робить зарядку і дотримується інтервального голодування.

"Стою на аплікаторі ногами 20 хвилин. Вечеряю я в 18:00, а снідаю о 9:30 ранку", — сказав Віктор Поліщук.

Чоловік має трьох доньок, котрі живуть в різних країнах, 7 онуків, 11 правнуків і трьох праправнуків.

Доглядає чоловіка онучка Стелла. Разом із нею Віктор Поліщук мандрує Житомирщиною, відвідує музеї.

Раніше Суспільне повідомляло, що 18 квітня 2024 року житомирянин Віктор Іванович Поліщук відсвяткував 100-літній ювілей.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube