Обвинувачення за чотирма статтями: у суді почали розгляд ще однієї справи щодо голови однієї з громад Житомирщини

Світлина із засідання суду у справі про обвинувачення Габріела Мкртчяна у колабораціонізмі. Бердичів, Житомирщина. 20 вересня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільного Житомир

Бердичівський міськрайонний суд почав розглядати по суті справу щодо незаконного видобутку піску, одним із обвинувачених в якій є голова Швайківської громади Габріел Мкртчян. Стосовно Габріела Мкртчяна наразі також тривають судові засідання у справі про обвинувачення його у колабораційній діяльності.

Про початок розгляду справи щодо незаконного видобутку піску на території Швайківської громади написала на своєму офіційному сайті пресслужба Бердичівського міськрайонного суду.

"В межах об′єднаного кримінального провадження обвинувачують підприємця та двох водіїв спецтехніки у незаконному видобуванні піску на території Швайківської громади, а також голови сільської ради цієї громади — за чотирма статтями Кримінального кодексу України. Зокрема, у вимаганні та отриманні хабаря. У засіданні прокурор оголосив обвинувальний акт та позовні вимоги до трьох обвинувачених і підтримав раніше подане клопотання про відсторонення обвинуваченого Габріела Мкртчяна від виконання обов′язків голови Швайківської сільради", — сказано у повідомленні.

Габріела Мкртчяна, зокрема, обвинувачують у пособництві, зловживанні владою, вимаганні та одержанні хабаря і в незаконному видобуванні корисних копалин.

Усі четверо обвинувачених своєї вини не визнають та заявляють про готовність надавати у суді показання, пише пресслужба Бердичівського суду.

Суд встановив порядок дослідження доказів: спочатку вивчатимуть письмові матеріали, потім допитають свідків, яких заявлено понад два десятки, після чого допитають обвинувачених.

У відстороненні Мкртчяна від виконання обов'язків голови громади суд прокурору відмовив — про це просив сам голова громади, його захисники і представник потерпілого — заступник голови сільради.

Невирішеними залишились клопотання одного з адвокатів про скасування арешту, накладеного на готівку та оргтехніку, яка використовувалась у господарській діяльності підприємства.

У наступному судовому засіданні 6 травня суд планує вирішувати питання про долучення письмових доказів обвинувачення. До 29 квітня прокурор має надати усім учасникам справи реєстр цих документів, які нині складають 8 томів.

Що відомо про справу з незаконним видобутком піску в Швайківській громаді

За даними слідства, голова Швайківської громади задля незаконного збагачення сприяв незаконному видобутку піску у лісовому масиві на околиці двох сіл громади. У травні 2023 року на банківський рахунок голови громади підприємець перерахував грошові кошти на суму 50 тисяч гривень. Експертиза встановила, що за пособництва сільського голови незаконно видобуто близько 870 кубометрів піску, унаслідок чого довкіллю заподіяно збитків на майже 980 тисяч гривень.

Габріелу Мкртчяну оголосили підозру. Сам голова громади у коментарі Суспільному свою провину заперечив та назвав справу замовною і сфабрикованою. За його словами, ці землі орендував підприємець нібито для ведення сільського господарства.

До певного часу Мкртчян, з його слів, не знав про незаконну діяльність підприємця. Коли ж дізнався, то попросив свого помічника, аби той сфотографував та зафіксував незаконний видобуток. Після цього у громаді почали збирати документи, аби у судовому порядку розірвати договір оренди з цим підприємцем. До поліції у громаді не звертались, оскільки, за слів Мкртчяна, він вважає поліцейських заангажованими.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube