У Звягелі на Житомирщині вперше проводять конкурс на кращого двірника

Робота двірників. Звягель, квітень 2024 року. Фото надане Суспільному Звягельською міськрадою

До 22 квітня у Звягелі проводять конкурс на кращого двірника. Подібний конкурс в місті організували вперше — участь у ньому беруть 27 двірників.

Про це в етері Українського радіо Житомир журналістці Оксані Кропивницькій розповів начальник управління житлово-комунального господарства та екології Звягельської міської ради Олег Годун.

За його словами, на цю ініціативу звягельських комунальників надихнули їхні колеги зі Львова.

"В Звягелі це вперше. Спілкуюся з колегами зі Львова і побачив, що вони проводять такий конкурс. І розумію, що важливо привернути увагу людей до професії двірника. Це люди, які щоранку зустрічають містян, і дуже важливо щоб люди, які проходять повз, розуміли, що чистота і той весь благоустрій навколо нас — це завдяки саме цим людям, які прокидаються о 4-5 ранку і йдуть на роботу для того, щоб створити чистоту для всіх. Містяни звикли нарікати на те, що десь не прибрано, не заметено, брудно, в той же час, дуже мало людей, які бажають працювати прибиральниками і двірниками. Люди мають цінувати нелегку роботу прибиральників. Дуже важливо виховувати почуття вдячності, — говорить Олег Годун.

Фото надане Суспільному Житомир Звягельською міськрадою

Кожен житель міста, керівник ОСББ або колектив, де є людина, яка працює двірником, мав змогу зареєструвати і подати кандидатуру на конкурс. Для цього була створена спеціальна форма для заявок. Визначення кращого двірника Звягеля проводять у два етапи.

"Перший етап — це збір кандидатур. Містяни могли підійти до двірника, запитати його ім'я та прізвище і зареєструвати його кандидатуру. Другий етап — це безпосередньо саме голосування. Зараз зареєстровано до участі 27 двірників — ми виставили їхні кандидатури на голосування", — розповів Олег Годун.

За його словами, проведення конкурсу у такому форматі дозволить відзначити кращих працівників не за поданням керівництва, а за вибором містян.

"В управлінні житлово-комунального господарства ми з початку повномасштабної війни до професійного свята працівників не відзначали. Але цьогоріч вирішили зібрати людей у професійне свято — поспілкуватися, подякувати тим, хто косить траву, прибирає на кладовищах. Комусь дали похвального листа, комусь — подяку міського голови. Згодом до мене підійшла одна жінка і розповіла, що в їхньому колективі на нагородження керівник завжди подає певних людей, яких він вважає за потрібне нагородити. Тоді я й подумав, що було б добре, якби самі жителі громади взяли участь у відзначенні кращих двірників без впливу керівників підприємств", — сказав Олег Годун.

Голосування триває до 22 квітня. Кращого двірника у Звягелі збираються оголосити після підрахунку голосів. Переможець отримає грошову винагороду.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube