ЗНО для освітян — стало відомо, скільки вчителів із Житомирщини пройшли перший етап сертифікації

Стало відомо, скільки вчителів із Житомирщини успішно пройшли перший етап сертифікації. Суспільне Житомир

Із 93 вчителів із Житомирщини, які у 2024 році долучилися до щорічної сертифікації фахових знань і умінь, 58 — успішно пройшли тестування першого етапу і допущені до наступних.

Про це Суспільному розповіла заступниця керівника Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Людмила Марцева.

За її словами, професійні знання вчителів, за підсумками тестування, оцінювали фахівці Українського центру оцінювання якості освіти. Для того, аби освітяни, які зареєструвалися у сертифікації та здобули право на участь у подальших етапах процесу, на першому етапі вони мали набрати 60 відсотків балів із запропонованих завдань тестування.

"Мені приємно сказати, що за підсумками тестування за окремими предметами житомирські освітяни показали хороші результати. Наприклад, вчителі української мови та літератури майже всі від тих, хто взяв участь у тестуванні, окрім одного подолали бар'єр у 60 балів. А це 21 освітянин. Успішними на першому етапі були і вчителі початкових класів. Більше, ніж половина із них, а це 33 із 57 йдуть на наступні етапи. Трошки гірша ситуація з математиками. Із них подолали бар'єр всього 28,6 % від тих, хто тестував свої знання на першому етапі. Тобто тільки 4 вчителі математики із 14 успішно склали незалежне тестування своїх професійних знань і умінь", — сказала Людмила Марцева.

Інформацію про допущення чи недопущення до участі в наступному етапі сертифікації розміщено в кабінетах учасників сертифікації.

9 березня Суспільне повідомляло, що в Україні розпочався перший етап щорічної сертифікації освітян 2024 року. На Житомирщині освітяни із різних громад тестували свої професійні знання на базі житомирського ліцею №28. Із трьох областей — Вінницької, Хмельницької та Житомирської педагоги із Житомирщини виявилися найактивнішими.

Що таке сертифікація педагогічних працівників

Сертифікація ― це оцінювання фахових знань та професійності педагогів. Її влаштовують щорічно у три етапи. Перший — це тестування з предмету, психології та педагогіки, далі ― самооцінювання майстерності, та експертне вивчення практичного досвіду.

Для того, що взяти участь у кожному наступному етапі сертифікації, потрібно правильно виконати 60 відсотків завдань.

Участь у сертифікації добровільна. Але заробивши сертифікат, упродовж майбутніх трьох років вчитель має доплату 20 відсотків, яка нараховується йому із місцевого бюджету.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube