Не отримували сповіщень через поломку системи — у Житомирі розповіли про підготовку до оновлення системи оповіщення

Оповіщення населення про повітряну тривогу. Фото: УНІАН

17 квітня виконком Житомирської міськради підтримав проєкт рішення щодо оновлення автоматизованої системи оповіщення населення. Нинішнє обладнання працює з 1964 року і, зі слів начальника міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколи Дідківського, термін його експлуатації давно скінчився.

На засіданні виконкому Микола Дідківський розповів, що через це місту періодично доводилося самотужки перемотувати мотори і ладнати систему на кількох об'єктах. За його словами, траплялися випадки, коли через пошкодження системи за межами регіону Житомир три дні не отримував інформацію про ракетну небезпеку. Сталося це через те, що нинішня система не має функції подання сповіщень з резервного каналу.

"Автоматична система централізованого оповіщення міста складається із 39 сирен. За воєнний час ми збільшили їх кількість і зараз зусиллями нашого управління, трамвайно-тролейбусного управління, "Міськсвітла" та "Укртелекому" нам вдається втримувати її в робочому стані, але базове обладнання, яке стоїть у нашій системі, воно 1964 року випуску. Враховуючи це, не тільки у Житомирі, а й в усій державі система не виконує свої функції у повному обсязі. Зокрема, не забезпечує дублювання сигналів. Є вимоги, щоб забезпечити функціонування систем без світла до 24 годин. Зараз це виконати техінчно ми не можемо. Ми і так 380 вольт не можемо дати на окремі райони. Особливо приватного сектору. І там ще немає таких мереж", — поінформував Микола Дідківський.

Модернізація систем оповіщення — це загальнодержавна ініціатива, долучення до якої є обов'язковою.

"Сьогодні (на виконкомі — ред.) ми прийняли загальне положення про дану систему і тепер чекаємо, коли обласна військова адміністрація розробить проєкт будівництва, де будуть визначені основні принципи. І тоді ми приступимо для подальшої роботи. Процес модернізації буде поступовим. Система діюча працюватиме і відключатися не буде, поки не вступить в дію нова система. В бюджеті на це грошей поки що не закладали, бо немає кошторису. Тобто ми наразі знаходимося на етапі підготовчих заходів, пов'язаних з тим, що в найближчий час ми більш детально займемося цією роботою", — сказав Микола Дідківський.

Нова система, за його словами, буде потужнішою.

"Вона забезпечуватиме дублювання передавання сигналів і буде повністю автоматизованою навіть в умовах відсутності електрики, що є дуже важливим, бо в нас на сьогоднівсі сирени від 380 заживлені. Крім того, у нас має бути підведена лінія "Укртелекому", по якій надходить сигнал, для того, щоб сирену запустити. В майбутньому нові сирени вже працюватимуть без цього. Детальніше технічні характеристики будемо обговорюваи, коли на рівні обалсті проведуть тендери. Його вже двічі оголошували, але він не відбувся", — поінформував Микола Дідківський.

Раніше Суспільне повідомляло, що 16 лютого 2023 року і 7 березня 2024 року у Житомирі сигнали повітряної тривоги пролунали після відбою. В обох випадках йшлося про технічний збій.

На початку лютого 2022 року Суспільне повідомляло, що на території Житомира розміщено 40 сирен із системи централізованого оповіщення населення, які покривають звуковим сигналом 87% території міста.

"На жаль, в цілому система оповіщення у нас сформована ще в дев'яностих роках, на сьогоднішній день вона потребує актуалізації, але для проведення таких робіт потрібні великі гроші", — говорив тоді в етері програми "Сьогодні. Головне" заступник начальника відділу організації заходів цивільного захисту населення обласного управління ДСНС Михайло Панченко.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube