Центр спільнототворення: на базі однієї з бібліотек Житомирщини відкрили простір для активностей

На базі Овруцької центральної бібліотеки відкрився центр спільнототворення, Житомирщина, 14 квітня 2024 року. Овруцької центральної бібліотеки

14 квітня на Житомирщині на базі Овруцької центральної бібліотеки імені Андрія Малишка офіційно відкрили центр спільнототворення "Креативний Kolohub". Центр створений в рамках проєкту спільнототворення, який відібрали серед 200 інших з усієї України.

Про це Суспільне повідомила директорка Овруцької центральної бібліотеки Марія Якимчук.

За її інформацією, Центр спільнототворення відкрили в рамках Проєкту "Community reBuilding" за підтримки Cedos та Western NIS Enterprise Fund.

Як йдеться на сторінці Овруцької центральної бібліотеки в мережі Facebook, лише за один день в центрі відбулися 9 активностей:

  • зустріч з командою, яка працювала над проєктом, креативне "гендер-паті" від нашої молоді;
  • народознавчий автентичний обряд "Весняночко-паняночко, де ти зимувала?" від фольклорно-етнографічних гуртів "Берегині" та "Лелеченьки" села Стугівщина;
  • різноманітні майстер-класи від майстринь Валентини Коновальчук, Ірини Чичирко-Пилипчук;
  • розвантажувальна хвилинка "Подбай про себе" від психологині Юлії Кондратюк;
  • творчі заняття учнів недільно-парафіяльної школи разом із своїми батьками;
  • профі-тайм від кандидата філософських наук, письменника, журналіста, експерта з публіцистики Віктора Тимошенка;
  • виставка ляльок-мотанок, подарованих бібліотеці учасницями Всеукраїнської виставки ляльки-мотанки;
  • перегляд кінофільму "Плем'я" режисера Мирослава Слабошпицького.
Овруцька центральна бібліотека
"Відкриваючи центр спільнототворення, ми, чесно кажучи, трохи хвилювалися, чи будуть приходити сюди овручани, чи стане "Креативний Kolohub" майданчиком підвищення громадської активності, для різноманітного проведення дозвілля, інтеграції ВПО та реінтеграції ветеранів і ветеранок, залученості вразливих категорій населення до життя громади, стартом неформальних навчальних подій для дітей, молоді та дорослих. І ми побачили перші і дуже приємні для нас результати", — йдеться на сторінці бібліотеки.

За інформацією Cedos, центри спільнототворення — це безбар'єрні фізичні простори, де люди з різних соціальних груп можуть зустрічатися для спільного проведення дозвілля, розвитку громади або співпраці. Центри спільнототворення можуть бути або окремими приміщеннями, або частинами інших громадських будівель.

Як писало Суспільне культура, два проєкти з України отримали нагороди Єврокомісії New European Bauhaus Prizes 2024. Це проєкт аналітичного центру Cedos та проєкт "Над Джерелом".

Проєкт Cedos — CommunityCommunity reBuilding отримав нагороду як переможець серед висхідних зірок в номінації "Пріоритезація місць і людей, які цього найбільше потребують" за створення концептів спільнототворення громадських просторів. Центр придумав створення 10 просторів у 10 громадах. Реалізовувати такі проєкти команда планує в містах до 100 тисяч мешканців. У межах проєкту громади отримали 10 грантів на суму 1 млн грн. Ці кошти інвестують в фізичне створення чи оновлення наявних громадських просторів, а також у діяльність таких центрів.

Овруцька центральна бібліотека

Овруцька центральна бібліотека

Овруцька центральна бібліотека

Овруцька центральна бібліотека

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube