Національне мультипредметне тестування — скільки екзаменаційних центрів відкриють на Житомирщині

На Житомирщині збільшать кількість екзаменаційних центрів для складання національного мультипредметного тестування. Суспільне Житомир

Для складання національного мультипредметного тесту у 2024 році на території Житомирщини кількість спеціальних тимчасових екзаменаційних центрів у порівнянні із минулим роком зросте — із 27 до 43, — розповіла Суспільному заступниця керівника Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Людмила Марцева.

За її словами, для проведення тестування обирали приміщення освітніх та навчальних закладів, які відповідають вимогам доступності, які належно обладнані комп'ютерною технікою та інтернетом, а також мають безпечні укриття.

"Мережа на Житомирщині і в минулому році була достатньо великою, але цього року ми вирішили її ще розширити. Зробили це для того, аби учасникам мультимедійного тестування — майбутнім вступникам до закладів вищої освіти — було зручно діставатися до місця складання тестів. Окрім цього, у цьому році, на відміну від 2023 року, тестування відбуватимуться в одну зміну. Тобто навантаження на пункти тестування зростає. А відтак ми додаємо пункти тестування у Бердичеві, Житомирі, Коростені, Звягелі, Овручі, Олевську та Коростишеві", — сказала Людмила Марцева.
Заступниця керівника Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Людмила Марцева розповіла, що кількість центрів тестування на Житомирщині у 2024 році збільшать. Фото: Суспільне Житомир

Найголовнішою вимогою до функціонування тимчасових екзаменаційних центрів, які вдруге після повномасштабного вторгнення російських військ створюють замість пунктів тестування, зі слів заступниці керівника центру оцінювання якості освіти, є наявність добротного укриття.

"Тобто ми маємо точно знати, що у приміщеннях, де відбуватиметься тестування, точно є сховище. І в разі потреби ми зможемо призупинити процес тестування і перевести всіх учасників у безпечне місце. Ще обов'язково має бути генератор, який дозволить у разі можливого відключення світла продовжити тестування за рахунок додаткового джерела енергії. Також має бути якісна комп'ютерна техніка у потрібній кількості та потужний інтернет", — розповіла Людмила Марцева.

Раніше Суспільне розповідало, що реєстрація на участь в національному мультипредметному тестуванні в Україні розпочалася 14 березня і мала завершитися 11 квітня, а також про те, хто має пройти реєстрацію, як створити персональний кабінет для тестування та що робити випускникам, які проживають за кордоном та навчаються онлайн в Україні.

Національне мультимедійне тестування відбудеться двома сесіями: основною та додатковою, які триватимуть з 14 травня до 19 липня 2024 року.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube