Депутати Верховної Ради України 11 квітня проголосували в другому читанні за законопроєкт про мобілізацію № 10449, підтримавши його 283 голосами. На засіданні були присутні п'ятеро з шести нардепів від Житомирщини.
Результати поіменного голосування депутатів оприлюднила пресслужба Верховної Ради України.
Як нардепи з Житомирщини голосували за проєкт закону про мобілізацію №10449 в другому читанні та в цілому
Фракція політичної партії "Слуга народу"
- Ігор Герасименко — за;
- Тетяна Грищенко — за;
- Богдан Кицак — за;
- Сергій Кузьміних — за;
- Дмитра Костюка на засіданні не було.
Депутатська група "Довіра"
- Володимир Арешонков — за.
В цілому, з 351 депутата, присутнього на голосуванні, 283 — підтримали законопроєкт про мобілізацію, 49 — утрималися, 18 — не голосували; 1 депутат голосував проти.
Як нардепи з Житомирщини голосували за поправку №2790 щодо виключення пункту про демобілізацію із законопроєкту про мобілізацію
Закон про мобілізацію народні депутати ухвалили без пункту про демобілізацію через 36 місяців служби. За вилучення правки про демобілізацію проголосували 227 із 345 присутніх на голосуванні нардепів, проти проголосував 21 депутат, утрималися — 15, не голосували — 82.
Фракція політичної партії "Слуга народу"
- Ігор Герасименко — за;
- Тетяна Грищенко — за;
- Богдан Кицак — не голосував;
- Сергій Кузьміних — не голосував;
- Дмитра Костюка на засіданні не було.
Депутатська група "Довіра"
- Володимир Арешонков — за.
Що відомо про законопроєкт про мобілізацію
26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Верховної Ради України законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби". До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.
11 січня 2024 року уряд офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію. Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.
30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.
7 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні запропонований урядом оновлений законопроєкт про мобілізацію.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: