На Житомирщині дітям загиблих військових вручили срібні кулони "Батьківське серце"

12 квітня 80 дітей Малинської і 11 дітей Потіївської громад, що на Житомирщині, отримали срібні іменні кулони "Батьківське серце". 91 оберіг дітям загиблих захисників вручили представники військово-цивільної спілки "Бойове братерство України".

Про це Суспільному розповіла Олена Максименко, голова "Об’єднання матерів і дружин Захисників України", мама загиблого військовослужбовця Вадима Жордочкіна.

За її словами, такий кулон вручають дітям загиблих на війні із 2017 року.

"Це таке маленьке сердечко з камінчиком, яке символізує серце батька. На Житомирщині, перший раз в Малині було вручено "батьківське серце" в 2019 році", — розповіла Олена Максименко.

Сини загиблого військовослужбовця 43 мотопіхотного батальйону малинчанина Юрія Власюка, який поліг за Україну в 2022 році, на вручення кулона прийшли з дідусем та бабусею. Людмила Тонконог, мама Юрія Власюка, розповіла, що син 5 разів ходив до військкомату, поки його не призвали в ЗСУ.

"Він був поранений, в нього було 4 контузії, були поранення. В шпиталь забирали, відпускали. Він навіть у відпустці не був", — розповіла Людмила Тонконог.

Син Юрія Власюка – Артем, сказав, що кулон буде носити у пам'ять про батька.

"На пам'ять кулон залишиться, але він мені батька точно не замінить ніяким чином", — сказав Артем.

Дружина загиблого військовослужбовця Анатолія Семенюка Світлана отримала іменний кулон, тримаючи сина на руках.

"Це буде пам'ять дитині про батька, якого, на жаль, Артем не встиг побачити. І батько не встиг побачити сина", — сказала Семенюка Світлана.

Кулон "Батьківське серце" отримали дві доньки загиблого військовослужбовця, уродженця Потіївської громади Валерія Симоненка.

"Він для мене дуже цінний, так як в мене є маленька доня. Я їй обов’язково його передам далі, щоб вона своїм дітям показувала. Тато був наша гордість, ми ним пишаємось і завжди будемо пам’ятати, дивлячись на цей кулон", — розповіла Олександра Мініч, дочка Валерія Симоненка.

Оксана Коваленко — мама загиблого військовослужбовця Артура Голуба, матроса 503 батальйону морської піхоти. Жінка сказала, що кулон нагадуватиме дітям про загиблих батьків.

"На жаль, наше життя поділено на до і після, — сказала Оксана Коваленко, — і ми — родини, які втратили. Все, що нам залишається — зберігати пам'ять про наших рідних. На травень місяць, на День Героїв, ми ще плануємо ще 37 діток Героїв нагородити".

У Малинській громаді кулон "Батьківске серце" з 2019 року отримали 100 дітей, чиї батьки загинули захищаючи Україну від російської агресії.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube