Через влучання "шахедів" на Житомирщині довкіллю завдано збитків на понад 48 мільйонів

Внаслідок запущених "шахедів" армією РФ по одному з об'єктів інфраструктури Звягеля 8 квітня, екологи порахували, що попередньо довкіллю завдано збитків на понад 48 мільйонів.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Ми — Україна" міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

"Щодо впливу на навколишнє середовище, наші фахівці екологічної інспекції виїхали на місце, зібрали відповідні проби і попередньо обрахували, що збитки, завдані довкіллю внаслідок такого теракту, складають понад 48 мільйонів гривень", — сказав Руслан Стрілець.

Детальний розбір наслідків атаки російських дронів на Звягель дивіться у черговому випуску "Тиждень. Житомир".

Що відомо про атаку РФ на Звягель 8 квітня

В ніч на 8 квітня 2024 року Росія атакувала Україну 24 БпЛА типу "Shahed". На Житомирщині відбулася атака на обʼєкт інфраструктури. Зранку повідомили про те, що існує пряма загроза забруднення повітря. В місті Звягель тимчасово ввели дистанційне навчання у закладах загальної середньої освіти.

8 квітня об 11:00 в ефірі "Суспільне. Студія" Звягельський міський голова Микола Боровець прокоментував ситуацію із забрудненням повітря у Звягельській громаді. За його словами, ситуація контрольована, а рішення перевести дітей Звягельської громади на дистанційне навчання через забруднене повітря 8 квітня після нічного удару російських військ — превентивне.

8 квітня слідчі СБУ розпочали кримінальне провадження щодо того, що російська армія атакувала інфраструктуру Житомирщини. Поліцейські забезпечували громадський порядок та регулювали дорожній рух.

8 квітня фахівці Держекоінспекції Поліського регіону розповіли, що почали фіксувати збитки, зокрема, забруднення повітря та землі.

Екологи не можуть взяти проби ґрунту на місці влучання "шахедів", запущених армією РФ по одному з об'єктів інфраструктури Звягеля 8 квітня. Пов'язано це з тим, що на місці влучання продовжувалося горіння і тління.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube