Жителі Житомирщини незаконно рибалили у зоні відчуження

У зоні відчуження виявили двох чоловіків із Народицької громади, які незаконно ловили рибу, Народицька громада, Житомирщина, квітень 2024 рік. Фото: 9 житомирського прикордонного загону імені Січових Стрільців Державної прикордонної служби України

На Київщині виявили двох чоловіків із Народицької громади, які незаконно ловили рибу в зоні відчуження.

Про це Суспільному розповів пресофіцер 9 житомирського прикордонного загону імені Січових Стрільців Державної прикордонної служби України Юрій Шахрайчук.

За його словами, в межах Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника виявили двох чоловіків, які незаконно ловили рибу.

"Провели заходи на Київщині разом з представниками відділу охорони природного заповідника "Древлянський". Місцеві жителі Народицької громади на гумовому човні незаконно ловили рибу, використовуючи зяберні сітки у гирлі річки Уж. На момент виявлення їх злочину вони встигли наловити риби та завдати збитку державі на суму близько 30 тисяч гривень", — сказав Юрій Шахрайчук.

За інформацією прессофіцер житомирського загону, поліцейських викликали на місце події та на правопорушників склали процесуальні документи за порушення статті 46-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка стосується порушення вимог радіаційної безпеки в зонах радіоактивного забруднення. Прикордонники також повідомили правоохоронцям про виявлення ознак кримінального правопорушення за статтею 249 Кримінального кодексу України про незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним промислом. Заборонені знаряддя лову риби, а саме зяберні сітки загальною довжиною 400 метрів та незаконний улов вилучені і направлені на перевірки.

Раніше Суспільне писало, що з 1 квітня на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів Житомирщини розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов риби.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube