На Житомирщині громаді повернули землю вартістю 162 мільйони гривень

У власність Чоповицької громади рішенням суду повернули 46 земельних ділянок вартістю 162 мільйони гривень. Фото: Прокуратура Житомирської області

У комунальну власність Чоповицької громади Коростенського району рішенням суду повернули майже 650 гектарів землі вартістю 162 мільйони гривень, яка незаконно перебувала у приватній власності.

Про це Суспільному розповіла речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.

З її слів, такий значний масив земель сільськогосподарського призначення належав приватно-орендному сільгосппідприємству.

"Таке право власності на землю представники підприємства протиправно зареєстрували у березні 2021 року. Вони безпідставно видали себе за правонаступника ліквідованого понад 20 років тому колективного сільгосппідприємства. На початку 2000-тих років частину земельних площ розформованого КСП вони розподілили між громадянами-власниками земельних паїв, а решту передали до земель запасу сільської ради. Прокурори Коростенської прокуратури довели незаконність набуття товариством права власності на 46 земельних ділянок та заявили позов до суду про передачу угідь у власність громади", — сказала Тетяна Гоша.

У судовій інстанції вимоги прокуратури визнали обґрунтованими. Відповідач оскаржував рішення судів у різних інстанціях. Справа дійшла і до Верховного суду України, який також підтвердив законність вимог прокуратури.

Наразі рішення суду виконано у повному обсязі. А відтак у власність Чоповицької громади передали 46 земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube