Майстер із Овруча працює над новою картиною з використанням соломи

Майстер із обробки деревини Микола Климович із Овруча, що на Житомирщині, почав робити картини із соломи наприкінці минулого століття. Вперше побачив цей матеріал на одній з виставок, куди возив своїх учнів. Нині чоловік має авторську техніку, самостійно заготовлює всі матеріали для полотен і власноруч робить для них рами.

"Будь яка робота має бути праводподібна. Так як солома матеріал декоративний, то тут важко емоції передати. Солома має властивість відбивати блиск. І залежно від того, як я солому поверну, вона зовсім інакше заграє", — розповів Микола Климович.
Майстер із Овруча працює над новою картиною з використанням соломи.

Перед тим, як почати працювати над картиною, чоловік робить повністю деталізований ескіз.

Микола Климович показує ескіз нової картини.

З минулого року Микола Климович працює над історичною роботою "Відвінчання":

"Біля церкви ось молодий з молодою, дружок, дружка, хрещений батько, хрещена мати несе клунок з рушником, на який молоді стають, батько з іконою. І ось тут їм назустріч гуси. А барабанщик взяв і… вони, музиканти, такі хлопці, які що хочеш можуть зробити. От він вдарив в бубон, і ці гуси розлетілись, і ця вся урочистість моменту зійшла нанівець. А далі йдуть люди з церкви, краєвид такий, український".
Нова картина Миколи Климовича "Відвінчання".

Проте сенс картини дещо інший, каже Микола, він показує цикл людського життя.

"На небесах від любові народжуються діти. Христяться в церкві, ростуть, зростають, одружуються, старіють, вмирають, і їх душа знову піднімається на небеса", — розповів Микола Климович.
Робоче місце, де Микола Климович працює над своїми картинами.

Заготовлена солома, яку Микола Климович використовує для своїх картин.

Роботи учнів Миколи Климовича.

Закінчити картину Микола планує до кінця 2024 року, аби показати її на наступній виставці за кордоном. З ними чоловік обʼїздив не лише Україну, але й мало не половину країн світу.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube