Перейти до основного змісту

У житомирському ліцеї №23 учням розповіли про правила мінної безпеки та першої допомоги

Працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій у Житомирській області спільно з представниками Червоного Хреста в Україні провели заняття з учнями п'ятого класу 23 ліцею на якому пояснили, як діяти при виявленні вибухонебезпечних предметів, як виглядають боєприпаси та які території потенційно є небезпечними для відвідування.

Фахівчиня пресслужби ДСНС України в області Анастасія Гейзе розповіла, що на сьогоднішній день триває процес розмінування територій України, де ворог залишив значну кількість вибухонебезпечних предметів і наша область не є винятком. Важливо надавати дітям інформацію про те, як потрібно діяти у випадку виявлення небезпечного предмету.

"Ми пояснюємо, як виглядають офіційні маркувальні знаки і як розпізнати саморобні вибухові пристрої, а також навчаємо, як потрібно діяти у разі їх виявлення. Для проведення цього заходу ми також використали наш мобільний клас з мінної безпеки. Діти отримали можливість уявити себе в ролі справжнього сапера, примірявши бронежилет та каску", — сказала Анастасія Гейзе.

Анастасія Гейзе, Житомир, 4 квітня 2024 рік. Суспільне Житомир/Альбіна Степанюк

За словами фахівця з мінної безпеки Товариства Червого Хреста України Олега Руденка, ці питання допомагають врятувати чиєсь життя. Також учні, окрім основ мінної безпеки, ознайомилися із правилами першої домедичної допомоги.

Олег Руденко, Житомир, 4 квітня 2024 рік. Суспільне Житомир/Альбіна Степанюк

Вчителька ліцею №23 Наталія Оверчук розповіла, що отримані знання є невід'ємною частиною життя.

"Ми навчаємо головному правилу — не брати до рук будь-які предмети, які не відомі і не належать їм. Також ми вчимо їх, як правильно звертатися за допомогою та надаємо навички щодо виклику швидкої допомоги у необхідних ситуаціях", — пояснила Наталія Оверчук.

Наталія Оверчук, Житомир, 4 квітня 2024 рік. Суспільне Житомир/Альбіна Степанюк

Зі слів учениці ліцею №23 Віки, вона запам’ятала, як правильно діяти у разі виявлення підозрілих предметів.

"Спочатку треба відійти від них, оскільки деякі міни можуть спрацьовувати від телефонного сигналу. Потім потрібно негайно подзвонити на лінію екстреної допомоги 101 та залишитися на місці, доки не прибудуть дорослі, оскільки дзвінки від дітей можуть сприймати не серйозно", — розказала Віка.

Віка, Житомир, 4 квітня 2024 рік. Суспільне Житомир/Альбіна Степанюк

Макети вибухонебезпечних предметів, Житомир, 4 квітня 2024 рік. Суспільне Житомир/Альбіна Степанюк

Заняття про правила мінної безпеки та першої допомоги, Житомир, 4 квітня 2024 рік. Суспільне Житомир/Альбіна Степанюк

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня
Вибір редакції