Збирали на бронежилети і дрони: волонтери Житомира провели аукціон зі збору грошей для військових

Аукціон, на якому збирали гроші на бронежилети та дрони для ЗСУ. Житомир, 24 лютого 2024 року. Фото надали організатори фотостудії "Творча"

82 тисячі гривень зібрали на аукціоні в Житомирі три волонтерські організації та ініціатори заходу. Гроші спрямували на виготовлення бронежилетів та дронів.

Про це в розмові з кореспонденткою Українського радіо Житомир Наталкою Кулініч розповіли організатори аукціону.

За словами одного з організаторів, засновника ініціатив "Поліські Броніки" та "Поліські пташки" Сергія Хоменка, в якості лотів були представлені речі, які мають як історичну, так і художню цінність.

"Загалом було близько 40 картин, зокрема багато робіт було від арт-студії художниці Далініної. Також були інші лоти, починаючи із археологічних знахідок часів Київської Русі, унікальних речей, які відносяться до часу ОУН/УПА і до робіт різьбяра, плетених шкарпеток, смаколиків. Приємно було бачити, як люди відгукнулися на цю ініціативу", — сказав Сергій Хоменко.

Засновник волонтерських ініціатив "Поліські Броніки" та "Поліські пташки" Сергій Хоменко. Житомир, лютий 2024 року. Фото надали організатори фотостудії "Творча"

Як розповіли волонтери, 82 тисячі гривень розподілили по 41 тисячі між волонтерськими організаціями "Житомирські калинки" та "Поліські Броніки" і "Поліські пташки".

За словами волонтерки Галини Кострікіної, проведений аукціон дозволив швидше відправити військовим дрони.

"Цей захід дозволив нам закрити збір на Mavic 3 Pro Combo для 31 окремої механізованої бригади, і на наступний день після аукціону ми його замовили", — сказала Галина Кострікіна.

Волонтерка Галина Кострікіна. Житомир, лютий 2024 року. Фото надали організатори фотостудії "Творча"

Сергій Хоменко додав, що проведення аукціону прискорило відправку до війська волонтерськими організаціями, які він заснував, п'яти дронів-камікадзе та партії бронежилетів.

До проведення аукціону як волонтери та ініціатори і головні організатори долучилися засновники фотостудії "Творча".

Аукціон зі збору коштів для ЗСУ. Житомир, 24 лютого 2024 року. Фото надали організатори фотостудії "Творча"

Аукціон зі збору коштів для ЗСУ. Житомир, 24 лютого 2024 року. Фото надали організатори фотостудії "Творча"

Лоти на аукціоні. Житомир, 24 лютого 2024 року. Фото надали організатори фотостудії "Творча"

Розписані тубуси та гільзи в якості лотів на аукціоні. Житомир, 24 лютого 2024 року. Фото надали організатори фотостудії "Творча"

Вироби ручної роботи в якості лотів на аукціоні. Житомир, 24 лютого 2024 року. Фото надали організатори фотостудії "Творча"

Раніше Суспільне розповідало про те, що в Житомирі волонтери ініціативи "Поліські Броніки" за півтора року діяльності виготовили та передали військовим 1300 бронежилетів. Завдяки донатам всі бронежилети передають воїнам безоплатно.

В лютому 2024 року в Житомирі стартував новий волонтерський проєкт "Поліські пташки" із виготовлення FPV-дронів. За словами Сергія Хоменка, збирають дрони 6-7 людей. Їхні БпЛА мають гарні характеристики: в теплу пору року вони із вантажем 900 грамів долають 14 кілометрів, взимку ця відстань трохи менша. Собівартість дрона — 13 тисяч гривень, це гроші на закупівлю комплектуючих.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube