Збір російськомовних книг на дрон: житомирські пластуни зібрали майже 15 тисяч гривень

На початку лютого Пластовий молодіжний центр Житомирської міськради оголосив про збір російськомовних книг на макулатуру. Під час акції зібрали майже 15 тисяч гривень, які спрямували на проєкт "Житомирський дрон".

Про це Суспільному розповів виконувач обов’язків директора Пластового молодіжного центру Павло Кобзар.

За його словами, за місяць пластуни зібрали три з половиною тонни макулатури та виручили 14 930 гривень.

"Можемо сказати, що акція пройшла успішно. Фактично, менше ніж за чотири тижні, тобто протягом лютого, ми зібрали 3 554 кілограми макулатури, тобто три з половиною тонни. За це отримали 14 930 гривень, що майже повністю покриває вартість одного дрона, оскільки ми планували зібрати 15 тисяч гривень", — сказав Павло Кобзар.

Павло Кобзар, Житомир, 28 лютого 2024 року. Фото: Марія Кравчук/Суспільне Житомир

Павло Кобзар розповів, що під час акції кожен охочий міг задонатити будь-яку суму.

"Близько двох тисяч гривень були зібрані на банку, також були пожертвування від охочих людей. Отже, загалом ми досягли нашої цілі", — говорить виконувач обов’язків директора Пластового молодіжного центру.

Житомир, 28 лютого 2024 року. Фото: Марія Кравчук/Суспільне Житомир

За словами Павла, житомиряни приносять на збір не лише російськомовну літературу. Серед книг також зустрічаються україномовні та англомовні, які пластуни залишають.

"Надзвичайно різноманітні книги приносять. Це можуть бути старі радянські видання, якісь збірки творів, Леніна чи твори російських письменників. Також зустрічаються більш сучасні книги, які видані вже за часів незалежності, але написані російською мовою. Часто це бульварна література не високої художньої якості. Іноді навіть приносять не російськомовні книги, а україномовні чи англомовні. Тому ми намагаємося в міру людського ресурсу переглядати те, що люди приносять", — розказав Павло Кобзар.

Російська література, яку принесли на макулатуру. Житомир, 28 лютого 2024 року. Фото: Марія Кравчук/Суспільне Житомир

Акцію зі збору російськомовних книг продовжено до кінця березня 2024 року з метою зібрати кошти на ще один дрон. Організатори запрошують приносити книги у приміщення міської ради, Навколокультурний простір, Гончаренко центр та простір "Вільна".

Павло Кобзар переглядає літературу, яку принесли люди. Житомир, 28 лютого 2024 року. Фото: Марія Кравчук/Суспільне Житомир

Раніше Суспільне писало, що акція зі збору російськомовних книжок на макулатуру у Житомирі розпочалася на початку лютого та за два тижні зібрали понад сім з половиною тисяч гривень.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube