Економія грошей чи інвестиція — в Міносвіти розповіли, чому об'єднують два житомирські університети

У Житомирі триває процес об'єднання двох університетів – Поліського національного та Житомирського державного університету імені І. Франка. Заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький пояснив Суспільному, чому в Житомирі має бути лише два державні заклади вищої освіти.

За його словами, один із закладів має бути технічним і ще один — класичним, який утворюють з об’єднаних двох вишів, розташованих поруч.

"Для міст, де населення є в діапазоні від 100 до 350 тисяч, має бути не більше двох державних закладів вищої освіти. Мотиви цього всього об’єднання — не економія коштів. Об’єднаний університет отримає достатньо суттєві інвестиції в сумі півтора мільйона доларів в науково-навчальне обладнання, яке буде доступним і викладачам, і студентам цього об’єднаного університету", — сказав Михайло Винницький.

Заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький. Фото: Facebook Михайла Винницького

За словами ректора Поліського національного університету Олега Скидана об’єднання двох житомирських вишів попередньо планують на квітень 2024 року.

"На засіданні спілки ректорів, яке проходило за участі міністра, по Житомирській області стояв план на квітень. Ми так розуміємо, що в березні буде якесь рішення для того, щоб Кабмін прийняв відповідне розпорядження і пройшла процедура погодження у відповідних міністерствах. Я так розумію, що близько місяця для цього потрібно", — сказав ректор Поліського національного університету.

Ректор Поліського національного університету Олег Скидан. Фото: Олена Кучмій/Суспільне Житомир

Олег Скидан говорить, що письмово надіслав у ЖДУ ім. І. Франка своє бачення моделі об’єднання двох закладів вищої освіти. Відгуків і пропозицій не отримав.

Прессекретарка ЖДУ Олена Русецька сказала журналістам Суспільного, що ректорка Житомирського державного університету ім. І. Франка Галина Киричук буде коментувати процес об'єднання після отримання офіційних документів від Міносвіти.

"Це позиція ректора. Я щойно мала розмову з нею і вона сказала, що коментарі даватиме, коли будуть офіційні документи", — поінформувала Олена Русецька.

Ректорка ЖДУ ім. І.Франка Галина Киричук. Фото: Олена Кучмій/Суспільне Житомир

Зі слів Михайла Винницького, станом на 28 лютого 2024 року розпоряджень Кабміну і наказу Міністерства освіти і науки про об’єднання закладів немає.

Раніше стало відомо, що у 2024 році Міністерство освіти і науки України планує об’єднати заклади вищої освіти для підвищення якості освіти та ефективного використання фінансів.

Ректори трьох університетів у коментарі Суспільному озвучили свою позицію щодо можливого об'єднання їхніх закладів вищої освіти.

У лютому 2024 року ректор Поліського національного університету Олег Скидан розповів Суспільному про те, що процес об’єднання Поліського національного та Житомирського державного університету імені І. Франка розпочали у 2023 році.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube