Адвоката із Рівного на Житомирщині підозрюють у незаконному заволодінні 315 гектарами землі

Адвоката із Рівного на Житомирщині підозрюють у шахрайстві із земельними ділянками. Фото: Житомирська обласна прокуратура

На Житомирщині адвокату із Рівного оголосили про підозру за незаконне заволодіння на території Малинської громади Коростенського району земельними ділянками на площі 315 гектарів загальною вартістю 12 мільйонів гривень.

Про це Суспільному розповіла речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.

За її словами, за даними слідства, для того, аби заволодіти землею, а відтак збагатитися, підозрюваний розробив шахрайську схему, підробивши підписи законних власників, у тому числі навіть і тих людей, які померли.

"Зокрема, адвокат придбав корпоративні права одного із приватних підприємств регіону та, ставши одноосібним власником підприємства, призначив себе директором. Згодом, отримавши розпорядчі повноваження, у 2021 році виготовив та підписав від імені колишнього директора підприємства більше 100 договорів оренди земельних ділянок на площі 315 гектарів терміном на 45 років. Дату нібито укладених угод адвокат проставив 2004-2017 роками, підробивши підписи законних власників земельних ділянок. Деякі із них на той момент уже померли", — сказала Тетяна Гоша.

На підставі підроблених документів адвокат із Рівного провів державну реєстрацію договорів та незаконно зареєстрував за товариством право оренди землі. У подальшому легалізував свої дії, передавши земельні ділянки в суборенду іншому товариству для отримання із них прибутку.

Загальна вартість земельних ділянок, які незаконно привласнив підозрюваний, склала понад 12 мільйонів гривень.

Підозру у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах, підробці документів, зловживанні повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки, та легалізації майна, здобутого злочинним шляхом (ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 209 КК України) адвокату оголосили прокурори Коростенської окружної прокуратури.

Наразі у суді вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді застави на суму 1 мільйон гривень, а також арешту його автомобіля, приватного будинку та корпоративних прав підприємства.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube