"У нас дуже великий крик у дворі був. Діти плакали" — переселенка з Митрофанівки Харківської області Надія Гончарук

Надія і Юрій Гончаруки та їхні прийомні діти родом із села Митрофанівка Харківської області. Надія працювала старостою села, її чоловік — водієм. З початку повномасштабного вторгнення їхнє село 7 місяців було окуповане російськими військами. Митрофанівку звільнили 11 вересня 2022 року. 26 вересня 2022 року родина переїхала до Житомира.

"Я любив наше господарство і просто не хотів його кидати. Ми ж залишили все: і качок, і курей, і кролів. Те, що нажили, те й втратили. Собаки були, багато котів", — розповів переселенець з Митрофанівки Харківської області Микита.

Микита. Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

Кіт Байрактар — єдина домашня тварина, з якою багатодітна родина Гончаруків 26 вересня 2022 року переїхала до Житомира.

Кіт Байрактар. Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

З початку повномасштабного вторгнення село Митрофанівка 7 місяців було окуповане російськими військами. Надія та Юрій розповіли, що їм постійно погрожували і змушували переходити на їхній бік.

"Додому приїжджали. Викликали, щоб поговорити. Змушували сідати в машину. А я казала, щоб говорили тут, біля двору. У нас дуже великий крик у дворі був. Діти плакали. Цього не передати", — розповіла Надія Гончарук.

Надія та Юрій Гончаруки. Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

"Я дуже перелякалася і кричала на весь двір, тому що мені було страшно", — додала Таїсія.

Таїсія і кіт Байрактар. Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

Надія сказала, що не знає, чому її відпустили і залишили живою.

"Я не знаю, що мене врятувало. От до сьогоднішнього дня не знаю. Мої колеги постраждали. Облави були по селах. Селищна голова наша двічі у полоні була. Кожного разу, коли чули, що щось під'їжджає до двору — все, починався страх", — пригадала Надія Гончарук.

Малюнки на стіні у квартирі Гончаруків у Житомирі. Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

Село звільнили від російських окупантів 11 вересня 2022 року.

"Спочатку ми думали, що все буде добре, що нас звільнили і ми будемо проживати вдома. Все, як повинно бути. Але почалися обстріли, неспокій. У нас троє неповнолітніх дітей-сиріт. І ми вирішили на сімейній нараді їх вивозити", — сказала Надія.

Родина Гончаруків біля будинку на Харківщині. Фото надала Лариса Дониченко

За словами жінки, Житомир обрали невипадково. Юрій народився і виріс у цьому місті. Надія каже, що дітям подобається і місто, і ліцей, у якому навчаються. Микита мріє стати біологом, Вероніка — медиком, а Кирило хоче бути письменником.

"Я — гуманітарій. У мене багатий внутрішній світ. Люблю мову, літературу. Можна сказати, що я — письменник-початківець. Нещодавно почав писати твір — невеличку комедію. До речі, до війни я був російськомовним, але під час війни змінив свою позицію", — розповів Кирило.

Кирило. Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

"Всі нас підтримують, за що ми дякуємо. Не вистачає лише землі, господарства, бо ми звикли жити в селі, звикли до простору", — сказала Надія Гончарук.

Квіти біля будинку родини Гончаруків на Харківщині. Фото надав Юрій Гончарук

Подвір'я приватного будинку родини Гончаруків на Харківщині. Фото надав Юрій Гончарук

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube